Хтось любить підтримувати лад і чистоту у кімнатах, кожного дня знаходячи хвилинку щоб пробігтися з ганчіркою та змахнути пил і розставити речі по своїм місцям. Для когось прибирання вимагає мобілізації сил і попереднього налаштування на процес. І якщо з порядком у квартирі або будинку більшість справляється тим чи іншим чином, то миття великої побутової техніки часом викликає острах. Тож сьогодні ми розглянемо, як помити холодильник, не витрачаючи зайвого часу та не вибиваючись із сил.

З чого розпочати миття холодильника?

Звичайно ж з розморожування! Для цього, по-перше, вимикаємо побутовий прибор з електромережі, бо цього потребують елементарні правила техніки безпеки.

Якщо у вас холодильник з двома компресорами, то розморожувати й мити його камери можна по черзі. Одночасно з цим вирішується проблема, куди подіти продукти з морозильника: перекласти до працюючої холодильної камери.

Звільняємо холодильну і морозильну камеру від продуктів і залишаємо дверцята розчиненими, щоб досягти кімнатної температури.

Якщо у вас холодильник з системою No Frost, то це зовсім не означає, що за час експлуатації там не утворилося жодної крижинки чи інею. Просто у цьому випадку процес розморожування піде скоріше.

Не потрібно намагатися пришвидшити розморожування за допомогою обігрівачів або намагатися відшкребти ножем льодові кірки. З цією задачею непогано справляється вентилятор, потік повітря з якого можна направити в морозильну камеру.

По-друге, поки холодильник розморожується є час для миття усіх його висувних частин: поличок, решіток, шухлядок та ящиків. Для цього все це добро замочуємо у гарячій воді у раковині, великій мисці або, на крайній випадок, у ванні. Додаємо м’який мийний засіб для посуду або посудомийної машини і залишаємо хвилин на 15. Цього часу вистачить, щоб повідмокали можливі плями від супів, соусів та іншої їжі. Обережно чистою ганчіркою або кухонною губкою вимиваємо все приладдя, ретельно обполіскуємо холодною водою, витираємо насухо або розставляємо для сушіння.

По-третє, коли холодильник розморозився, вибираємо залишки талої води й починаємо мити.

Якими засобами можна безпечно помити холодильник

Чому так важливо вимити холодильник після розморожування? Чому не можна обмежитися тільки витиранням насухо? Навіть якщо ви адепт чистоти і миттєво видаляєте кожну пляму від посуду або їжі, все ж є імовірність, що від вашого пильного ока якісь органічні залишки сховаються. А це створює сприятливе середовище для розвитку бактерій, які легко переносять низькі температури. І як наслідок – неприємний запах у холодильнику та скорочення часу зберігання готових страв, особливо у незакритих ємностях.

Рекомендовані засоби для миття холодильників

Спеціалізовані засоби, які реалізовуються у магазинах побутової техніки. Вони розроблені спеціально для холодильних і морозильних камер. Їхнє використання не наносить шкоди металевим та пластиковим деталям, вони не токсичні та не становлять загрози для продуктів.

Засоби для миття посуду також прийнятні й для холодильника. Краще попередньо розвести їх у воді, зробивши мильний розчин, чим наносити безпосередньо на губку. Так концентрація буде меншою, і їх простіше буде змити.

Питна сода – універсальний продукт, знаходить застосування майже в усіх сферах домашнього господарства. Вважається абсолютно нешкідливою прибічниками екологічних теорій. В чомусь вони й праві, сода не така токсична, як більшість, хай і перевірених засобів побутової хімії. Але не варто забувати, що сода – абразивна речовина і може залишати дрібні подряпини на скляних, пластикових і навіть металевих поверхнях. Тому краще розвести її теплою водою до сметаноподібного стану і вже потім відмивати особливо тяжкі забруднення.

Водний розчин аміаку (нашатирного спирту) у пропорції 1:7 допоможе видалити застарілі засохлі плями. Обробляючи внутрішні поверхні холодильника таким засобом, не забувайте про рукавички, щоб уникнути подразнення шкіри на руках. Відкрийте вікно, щоб забезпечити приплив свіжого повітря. Після нанесення розчину залиште холодильник на 30 хвилин, після чого промийте чистою водою і дайте деякий час постояти з відчиненими дверцятами, щоб залишки аміаку остаточно випаровувалися.

Народні засоби: лимон, кавова гуща також можуть допомогти помити холодильник.

Чим не варто користуватися для миття холодильників

Кожне домогосподарство має свій арсенал улюблених засобів побутової хімії. Та варто пам’ятати, що чудовий засіб для унітаза або чищення раковини може бути шкідливим для вашого холодильника.

  • Для холодильників не варто застосовувати засоби, які у своєму складі мають хлор, агресивні кислоти тощо.
  • Будьте обережними із засобами для чистки: великі абразивні частки пошкоджують поверхні. Згодом у цих подряпинах осідає бруд.
  • Виключить із свого арсеналу металеві пристосування, які пошкоджують пластик. Та утримайтесь від видалення плям меламіновими губками, особливо китайського виробництва. Вам же не потрібні випари формальдегіду у місці зберігання їжі?

Миючи холодильник усередині, приділіть достатньо уваги гумовим ущільнювачам та зливному отвору. Не забувайте про зовнішні поверхні, особливо про задню панель, на якій розташований прикритий решіткою компресор. У цьому місці збирається багато пилу, що ускладнює роботу агрегату й може привести до його виходу з ладу.

Отже, холодильник вимитий, висушений: можна складати продукти і вмикати в розетку? Можна, якщо у вас не залишилося ще однієї типової для холодильників проблеми.

Як позбутися неприємного запаху в холодильній камері

Інколи невчасно використані продукти псуються навіть у холодильнику, і позбутися неприємного запаху не вдається навіть після ретельного миття. Деякі запахи від цілком свіжих страв при змішуванні дають непередбачений неприємний результат. Що робити у цьому випадку?

  • Розставте по полицях невеликі відкриті ємності з сухою питною содою, активованим або подрібненим деревинним вугіллям. Ці речовини є чудовими адсорбентами, які вбирають в себе будь-які запахи. Замінювати вміст таких контейнерів варто через кожні 2-3 місяці.
  • Добре поглинають сторонні запахи й подрібнені зерна рису, чорний хліб, апельсинові скоринки, часточки лимону.
  • Якщо народні методи вам здаються сумнівними або не дають очікуваного результату, то можна спробувати поглиначі запаху промислового виробництва.

Щоб надалі уникнути вищезгаданої проблеми, не забувайте вчасно використовувати продуктові запаси. Зберігайте їжу у щільно закритому посуді. Не використовуйте холодильник для зберігання ліків, косметичних засобів та інших хімічних речовин.