Як зберегти тепло в оселі, коли зима вже на порозі, а до літа ще далеко? Кілька практичних порад підкажуть, на що звернути увагу у своєму будинку чи квартирі, щоб домашня атмосфера залишалася затишною у найлютіші морози.

Щоб зберегти тепло в оселі, оберіть правильну підлогу

Найкращим варіантом вважається підлога з натуральної деревини, вона чудово тримає тепло. Якщо ви тільки зробили паркет, то матимете нагоду пересвідчитись у правдивості цього твердження вже цієї зими.

Зрозуміло, що паркет значно дорожчий, ніж покупка ламінату чи лінолеуму. Зате у майбутньому вам не потрібно буде витрачати додаткові кошти на утеплення підлоги. До того ж у порівнянні з ламінатом паркет з натурального дерева значно стійкіший до впливу негативних чинників, а у разі виникнення дефектів якоїсь з частин – його можна легко реставрувати.

Бюджетним варіантом дерев’яної підлоги можна назвати використання масиву деревини або інженерної дошки. До того ж дошка характеризується високим рівнем вологостійкості й не розсихається.

Тепла підлога – сучасний варіант для підігріву приміщень

Теплу підлогу, електричну чи водяну, найчастіше використовують у ванній кімнаті. Погодьтеся, що набагато приємніше після гарячої ванни чи душу ставати ногами не на холодні кахлі. Ці сучасні технології все частіше застосовують і в житлових приміщеннях: вітальнях, спальнях тощо. Не зайвою буде тепла підлога й на кухні.

Простіше встановити підлогу з електричним підігрівом. Наявність терморегулятора дозволяє підтримувати оптимальну температуру, а сучасні пристосування з функцією wi-fi допоможуть зробити приміщення теплішим до моменту вашого повернення додому.

Перевірте, чи не втрачається тепло через вікна

Вікна – ще одне вразливе місце у житлі, через яке можуть виникати значні тепловтрати. Протяги та зайва волога (конденсат, намерзання) не додають комфорту в холодний сезон. Всі старі вікна краще замінити на сучасні віконні конструкції зі склопакетами.

Якщо ж у вас вже не перший рік встановлені металопластикові вікна, але останнім часом з них дме холодом, то варто перевірити ущільнювачі й у разі необхідності замовити нові.

Щільні штори перекриють потік холодного повітря

Коли ви все одно відчуваєте холод від вікон, то розумним виходом стануть щільні штори. Віддавайте перевагу натуральній бавовні та льону, підбирайте кольори та візерунки, що гармонують з вашим інтер’єром. Чудовим зимовим варіантом будуть жакардові або оксамитові штори, навіть зовнішній вигляд яких справлятиме відчуття тепла.

Варто зауважити, що штори зі щільних тканин не варто робити надто довгими. Краще обрати таку довжину, щоб не перекривати батареї і не заважати надходженню теплого повітря до кімнати.

Що ще допоможе створити теплу та затишну атмосферу пізньої осені або взимку? Гаряча кава або чай в улюбленій чашці, запашний глінтвейн, теплі пледи. І, звичайно ж, не завадить муркотливий кіт під боком.

Не мерзніть!