Збори у відпустку не обмежуються пакуванням валіз. Щоб рідна домівка після повернення з відпочинку не зустріла безладом і купою проблем, що вимагають негайного вирішення, варто знайти час для деяких хатніх справ перед від’їздом. Тому ретельно складаємо список і виконуємо пункт за пунктом.

Прання

За кілька днів до від’їзду зазирніть у кошик для брудної білизни, проінспектуйте кухню та дитячу кімнату: зберіть усі речі, що потребують прання. Брудні рушники, одяг з плямами та постільна білизна можуть засмутити після відпочинку неприємним запахом або навіть цвіллю. Та й кількість прання після повернення збільшиться, оскільки до них ще додасться одяг, який ви використовували у відпустці.

Тому вмикайте пралку та виперіть все необхідне. Бажано, щоб речі встигли висохнути. Про прасування можна подбати вже після приїзду.

Кухня

Перевірте терміни придатності у своїх продуктових запасів довгого зберігання: ті, у котрих строк добігає кінця, краще викинути або комусь віддати. Напередодні від’їзду зазирніть у холодильник і звільніть його від усього зайвого. Холодильник взагалі краще розморозити, витерти насухо і не вмикати до повернення. Знаючи про нестабільність електропостачання в країні, краще перестрахуватися, щоб після відпустки не довелося терміново ремонтувати цей побутовий прилад або купувати новий.

Ретельно вимийте плиту, духовку, мийку та стіну над робочим трикутником. Там можуть залишатися плями органічного походження та краплі жиру, які потрапляють на неї під час приготування. Вони можуть стати живильним середовищем для розмноження мікроорганізмів і джерелом смороду.

Безпосередньо перед тим, як відправитися в дорогу, не забудьте винести сміття.

Килими та меблі

Щоб за час вашої відсутності в оселі не назбиралася купа пилу, протріть меблі засобом з антистатиком. М’які меблі краще накрити чохлами чи плівкою. Килими, що лежать на підлозі, можна згорнути в рулон.

Домашні тварини та кімнатні рослини

Якщо у вас немає можливості взяти з собою на відпочинок домашнього улюбленця, подбайте про його догляд завчасно. Знайдіть людину, яка зможе прихистити котика чи песика на час вашої відсутності. Краще, коли це буде хтось знайомий для тварини. Але, якщо інших варіантів не залишається, то потрібно шукати готель для тварин.

Декоративні кімнатні рослини без регулярного догляду можуть загинути, навіть витривалі кактуси та сукуленти. Тому потурбуйтеся про системи автоматичного поливу, які можна купити або зробити власноруч. Як варіант, зверніться за допомогою до людини, котрій ви можете довірити ключі від свого житла: вона й за рослинами догляне, й простежить, щоб все було добре під час вашої відсутності.

Безпека

Залишена на час відпустки без нагляду оселя може привабити шахраїв і злодіїв. Ідеально, якщо у вас встановлена сигналізація та укладений договір з охоронною фірмою. Але, на жаль, не кожен може собі це дозволити. Тому доведеться прохати про допомогу когось з друзів, родичів або добрих сусідів, щоб навідувалися час від часу до будинку чи квартири й перевіряли, чи все в порядку.

Ну, що? Валізи спаковані, настрій налаштований на відпочинок, залишилось кілька хвилин до початку подорожі. Не витрачайте час дарма: вимкніть усі електричні прилади з розеток, перекрийте газ і водопостачання, залиште штори на вікнах наполовину відкритими. Можна вирушати.
Гарного відпочинку!