Естетика чистоти та гігієни традиційно асоціюється з білим кольором сантехніки. Але білосніжна порцеляна або фаянс починають поступатися своїми позиціями більш цікавим пропозиціям. Дизайнерські умивальники для ванної кімнати з нетипових матеріалів – нехай і не буденне явище, але вже й не дивина.

Подивимося, що є цікавого в цьому сегменті?

Раковина з порцеляни – оновлена класика

Керамічні умивальники з порцеляни або фаянсу в сучасному інтер’єрі ванни набирають нових рис. Дизайнери експериментують з кольорами, формами та товщиною стінок раковин. Та й білий колір нікуди не зникає. Він постає перед нами фоном для вишуканих орнаментів та візерунків.

Дуже красиві накладні умивальники для ванної кімнати створює британська London Basin Company. Витончені порцелянові раковини з розписом – це справжні витвори мистецтва, захоплюватися якими можна безкінечно. Можна вибрати візерунки в мавританському або китайському стилі, абстрактні малюнки або класичний англійський розпис.

Любителям стилю ретро буде цікавим умивальник у вікторіанському стилі.

Умивальники для ванної кімнати з натурального та штучного каменю

Ніхто не буде заперечувати благородство та вагомість каменю. Декоративні властивості та переваги цього природного матеріалу у повній мірі розкриваються при виробництві сантехніки. Більш довговічних, стійких до різного роду впливів умивальників, ніж з граніту або мармуру, варто ще пошукати.

Раковини для ванної кімнати з натурального каменю зазвичай виготовляються з монолітного шматка. Багато таких виробів є результатом ручної праці, що впливає не тільки на їхню унікальність, але й на ціну. Кам’яні умивальники можуть бути як чітко геометричними у вигляді прямокутної або круглої чаші, так і несподіваних конфігурацій, дизайн яких продиктований первинною формою матеріалу.

Який камінь найбільш практичний для умивальників?

Гігієнічність, стійкість до води та мийних засобів – безперечні переваги раковин з каменю. З якого саме каміння краще придбати цей сантехнічний виріб?

  • Граніт – міцний, простий у догляді й доступний за ціною матеріал. Має дуже цікаве кольорове забарвлення рожевих та благородних сірих відтінків.
  • Базальт, завдяки своїй пластичності, також часто використовують для створення умивальників. Насичені чорні та сірі кольори цієї поширеної гірської породи привабливо виглядають в інтер’єрі ванної кімнати.
  • Мармур з давніх-давен використовують як оздоблювальний матеріал, його красу та гармонію важко не оцінити. Але через високу гігроскопічність вироби з нього потребують більш ретельного догляду.
  • Травертин підкорює своєю візерунчастою фактурою та багатством відтінків. Маючи пористу структуру, цей камінь відрізняється меншою вагою, але через це й забруднюється швидше.
  • Онікс вражає розмаїттям кольорів та малюнків. Дорогий камінь з шаруватою структурою може бути напівпрозорим. Умивальники з оніксу – ознака розкішного інтер’єру.

Не забувайте, що значна маса кам’яних раковин потребує відповідної підставки. І вона аж ніяк не може бути зробленою зі скла або полімерних матеріалів.

Штучний камінь – альтернатива натуральному

Майже безмежні можливості для втілення дизайнерських задумів надає використання штучного каменю. Синтетичний матеріал, в основу якого покладено кам’яну крихту та рідкий акрил, стане розумною альтернативою для ощадливих любителів креативу. Володіючи майже усіма перевагами натурального каміння, вироби із штучного аналога виходять значно легшими та дешевшими, й простіше набувають потрібної форми.

Дерев’яні умивальники для ванної кімнати: втілення неможливого

Захоплюючись виробами з натуральної деревини, більшість навіть не припускає думки про її використання у ванній кімнаті. Відразу виникає купа заперечень: низька стійкість дерева до вологи, необхідність профілактики та боротьби з пліснявою тощо. Але більшість цих проблем вже давно вирішено, і ніщо не завадить прикрасити ванну дерев’яним умивальником.

Теплі кольори дерева у поєднанні з фантазією дизайнера обертаються неймовірними речами, здатними викликати тільки позитивні емоції. Серед порід дерева, що використовуються для створення сантехнічних виробів, безперечним фаворитом залишається дуб з його багатою палітрою відтінків і текстур, міцністю та антибактеріальними властивостями. Не поступається йому за цими показниками й тикове дерево.

До класичних варіантів деревини можна віднести червоне дерево, оливу, березу та грушу. Елітні умивальники для ванної кімнати, що виробляються швейцарською компанією Ammonitum та польською Unique Wood Design, можуть бути зроблені з дерева лайма, птерокарпуса, клена або сапелі. Форми дерев’яних раковин вражають багатством варіантів: від простої (навіть примітивної) геометрії, покликаної підкреслити красу матеріалу, до фантазійних лабіринтів та асиметричних фігур.

Прозорість та крихкість скляних раковин

Варто відразу відкинути міф про крихкість скляних виробів, яка складається на основі візуальних вражень. З того часу, як винайшли загартоване скло, воно все частіше з’являється в наших інтер’єрах. Скляні умивальники для ванної кімнати варті уваги хоча б тому, що не стануть середовищем для розмноження цвілевих грибків та хвороботворних мікроорганізмів, їх омине корозія, вони добре витримують температурні перепади та не псуються при контакті з побутовою хімією. Крім того, цілком доступна ціна більшості моделей не може не радувати.

Прозорі, матові або глянсові раковини стануть окрасою інтер’єру ванної. Скло пропускає світло, робить приміщення розвантаженим та просторішим, що дуже актуально для невеличких ванних кімнат. Єдиним недоліком такої раковини є необхідність щоразу після користування протирати її насухо, щоб уникнути появи некрасивих плям від води.

Стильні умивальники з металу

Неіржавіюча сталь, хай-тек або заклади громадського харчування – перше, що спливає в уяві при словах “металеві раковини”. Але ж є ще мідь і бронза, латунь і чавун, умивальники з яких виглядають стильно та вишукано. При відповідному догляді вони довгий час будуть прикрашати вашу ванну кімнату, надаючи їй унікальності та шарму.

В статті розглянуті найпоширеніші матеріали, з яких створюють дивовижні умивальники. Кожен може знайти на свій смак та гаманець. Кожен може перетворити свою ванну кімнату на місце, де йому буде комфортно та затишно, й обраний до душі умивальник в цьому зіграє не останню роль.