Облаштування невеликого за площею приміщення з підвищеним рівнем вологості може здатися неабиякою проблемою. Але, якщо взяти на озброєння ці практичні ідеї для маленької ванної кімнати, то вона буде тішити своїм комфортним дизайном довгі роки.

Сучасні ванні кімнати можливо й не дуже відрізняються своїм функціоналом від вже звичного, але велика кількість нових матеріалів дозволяє створити щось індивідуальне, приємне для господарів житла. Люди потроху відходять від стереотипів, із задоволенням вивчають модні тенденції та втілюють їх у власних квартирах та будинках.

Обираємо матеріали: ідеї для маленької ванної кімнати

Критерії вибору оздоблювальних матеріалів для невеликої кімнати, де розташована ванна, такі ж як і для більш просторих приміщень подібного призначення. На першому місці буде – надійність та вологостійкість. Не менш важливо, щоб вони були безпечними для здоров’я, не токсичними й не радіоактивними. Ну й, само собою, щоб радували око.

Кахельна плитка – стандартний варіант для ванних кімнат

Важко знайти більш стійкий до вологи матеріал, ніж кахлі. Ідеальне, здавалося б, рішення для ванної кімнати має свої підводні камені. Можна зустріти безліч порад з вибору кахельної плитки для ванної, але досить часто вони суперечать одна одній.

Як розібратися?

Розміри. Яка плитка краще виглядатиме в дизайні маленької ванної: велика, маленька чи взагалі дрібна мозаїчна? Попри те, що більшість вважає велику за розмірами плитку недоречною у невеликому приміщенні, цей варіант також має право на існування. Нейтральні відтінки, рівномірний забарвлення та затерті в тон шви між плитками сприятимуть візуальному розширенню простору, утворюючи цілісну поверхню.

Дрібна мозаїчна плитка в монохромному виконанні або підібрана так, щоб створити кольоровий градієнт, розмиє чіткі межі маленької ванної кімнати. ЇЇ можна використати тільки в окремих зонах: в душовій кабіні, над ванною або умивальником. Мозаїчне панно з кахлів – не дуже вдала ідея для обмеженого простору. Але якщо монохромність зовсім не приваблює, то можна поекспериментувати з абстрактним малюнком.

А плитка з орнаментом дуже непогано виглядатиме на підлозі. Головне, щоб була не слизькою.

Глянсова чи матова? Частіше в дизайні маленької ванної кімнати віддають перевагу глянсовій кахельній плитці. Бо світло, відбиваючись від блискучих дзеркальних поверхонь, робить кімнату яскравішою та просторішою. Але й матові кахлі мають свої переваги. З ними інтер’єр набуває вишуканості та стриманої елегантності.

Способи укладання плитки. Якщо є завдання візуально розширити ванну кімнату, то плитку на стіну краще укладати горизонтально. Вертикальна орієнтація спрацює на ілюзію збільшення висоти. Для підлоги можна використати будь-який варіант, навіть діагональну розкладку.

Економно: фарба для маленької ванної кімнати

Фарбування стін у ванній відноситься до бюджетних варіантів оздоблення. Сьогодні серед водостійких фарб, придатних для використання у вологих приміщеннях, є й такі, що мають бактерицидні та фунгіцидні властивості. Вони стійкі не тільки до впливу вологи, сонячного проміння й хімічних реагентів, але й не дають можливості розвиватися шкідливим мікроорганізмам та цвілевим грибам.

Крім звичних водоемульсійних для декорування ванної кімнати підійдуть акрилові, силікатні, латексні та хлоркаучукові фарби, алкідні емалі. Кожен з цих видів має власні переваги та недоліки, з якими варто ознайомитися перед остаточним вибором. Головна умова – вони не повинні зашкодити здоров’ю.

Фарбування підходить тим, хто не любить одноманітності. Погодьтеся, що перефарбувати стіни через деякий час простіше та дешевше, ніж повністю замінювати плитку чи інші більш дорогі матеріали. Серед фарб простіше знайти той варіант, який вас влаштує. Тим більше, що виробники не обмежуються класичною палітрою кольорів, а пропонують значний вибір різних відтінків.

Чи підійдуть шпалери для ванної кімнати?

Так-так, шпалери. Помилки тут немає. Звичайно ж, ніхто не пропонує клеїти у ванній паперові шпалери, бо вони протримаються тільки до першого прийняття душу. Можна взяти для цієї цілі вінілові або миючі шпалери, але існують більш прийнятні пропозиції.

Склошпалери. Декоративне настінне покриття, схоже на тканину зі скловолокна, дуже стійке до різного роду негативних впливів. Структура склошпалер відштовхує вологу, дозволяє стінам “дихати”, витримує без шкоди для себе перепади температур та не псується під дією побутової хімії. Деякі виробники гарантують, що склошпалери можуть прослужити до 30 років, а перефарбовувати їх можна аж до 20 разів.

Рідкі шпалери. Насправді, під цією назвою мають на увазі різновид штукатурки, до складу якої входять волокна целюлози, шовку або бавовни. Рідкі шпалери дуже ефектні й прості у нанесенні. Але вони не належать до дешевих матеріалів, і до того ж можуть потребувати додаткового покриття водовідштовхувальним складом.

Ексклюзивне оздоблення ванної кімнати: дерево та камінь

Натуральні матеріали роблять будь-який дизайн розкішним. Дерево та камінь все активніше використовується в обробці поверхонь житлових приміщень. Не уникла цієї тенденції і ванна кімната. І якщо вологостійкість каменю не підлягає сумніву, то дерев’яне оздоблення потребує додаткової обробки для захисту від води та плісняви.

Камінь та дерево – доволі громіздкі матеріали, тому до оздоблення ними інтер’єру маленької ванної треба підходити дуже обережно. Краще зупинитися на частковій обробці стін, щоб зонувати приміщення, розставити акценти в інтер’єрі. Використовуючи такі дорогі матеріали, варто ретельно продумати дизайн, щоб потім не бути розчарованими результатом.

Ідеї для маленької ванної кімнати: колір та стиль

Досить часто зустрічається думка, що інтер’єр ванної кімнати повинен бути в тих же кольорах та стилі, що і всі інші кімнати. Але чому б не створити свій власний оазис на маленькому просторі?

Колірна палітра маленької ванної кімнати


Якщо набрид класичний білий колір, що міцно асоціюється з чистотою, то варто спробувати щось інше. Хоча нейтральні відтінки, такі як сірий, бежевий та вся палітра білого, не ставлять дуже високих вимог до дизайну й здатні підлаштуватися під будь-який обраний стиль.

До темних кольорів у невеликих за площею приміщеннях більшість ставиться з упередженням. В чомусь вони праві: чорний, темно-сірий або темно-синій візуально зменшують простір. Але якщо темним кольором зробити акцент на підлозі або частковому забарвленні стін, то є шанс отримати стильний інтер’єр маленької ванної кімнати.

Також не варто боятися нетипових для ванної кольорів. В сучасних дизайнах чудово виглядають і яскравий помаранчевий, й оптимістичний зелений, і романтичний бузковий.

Який стиль краще обрати для маленької ванної кімнати?


Безпрограшним варіантом для невеликої ванної кімнати буде мінімалізм: стримана палітра, нічого зайвого, кожен елемент дизайну виконує покладену на нього функцію. Близькими до нього за ступенем комфорту можна вважати хай-тек, середземноморський та SPA стиль.

Якщо не дуже захоплюватися декоративними дрібничками, то можна спробувати втілити один з напрямків кантрі, модерн або ф’южн. Розмаїття доступних декоративних матеріалів дає шанс створити ванну кімнату своєї мрії.

Душова кабіна чи ванна – ще одне важливе питання

Маленька ванна кімната майже не залишає можливості втиснути в неї і душ, і ванну. Тобто потрібно зробити вибір на користь одного з варіантів. Якщо у вас немає часу вилежуватися в ванні, або ви схиляєтесь до того, що це зайва витрата водного ресурсу, то варто придивитися до душових кабін.

Зараз навіть необов’язково встановлювати конструкцію з піддоном та дверцятами. Душовий відсік виглядає привабливішим: спеціальна дренажна система для відведення води вмонтована прямо у підлогу, прозора або напівпрозора перегородка не краде дефіцитні квадратні метри, зменшуючи площу. Його можна обладнати різноманітними насадками й отримувати насолоду від масажного ефекту після прийняття душу.

Коли ж без ванни ви не уявляєте свого життя, то й для маленьких приміщень можна знайти рішення. Кутова або сидяча ванна займе набагато менше місця ніж стандартна.

І на завершення, не забувайте про освітлення. Маленька ванна кімната потребує ретельного підходу до вирішення цього питання, особливо, якщо в ній відсутнє хоч маленьке віконце. Бра біля дзеркала над умивальником, точкове освітлення світлодіодними лампами – варіантів існує багато, і завжди можна вибрати саме те, що відповідатиме концепції вашого дизайну.