Захист стін від бризок води та жиру – не єдина функція, яку виконує кухонний фартух в інтер’єрі. Він також є невід’ємним елементом дизайну, що в залежності від ідеї може об’єднувати кухонну композицію в одне ціле або бути яскравим акцентом. 

Що пропонує інтер’єрна мода у 2020 році? Які матеріали та кольори популярні для кухонних фартухів у цьому сезоні? Як і у випадках з іншими трендами, наголос роблять на індивідуальності та екологічності.

Цементна плитка з вінтажним орнаментом  

Декоративна плитка з цементу – давно забуте старе, яке примхлива мода знову винесла на пік популярності. Втім, це закономірно: екологічність, стійкість до впливу вологи та ультрафіолету та брудовідштовхувальні властивості добре відповідають сучасним запитам. 

Матова поверхня та вінтажні геометричні візерунки й орнаменти додають привабливості цьому оздоблювальному матеріалу. Класичне поєднання чорного і білого, м’якість пастельної палітри та теракоти дозволяють зробити ненав’язливий акцент на частині стіни кухні, розташованій над робочою поверхнею.

Використання цементної плитки для кухонного фартуха виправдане на 100%. Її функціональність і декоративність можна успішно використовувати в різних дизайнах: вона гармонійно доповнить кухню у стилі ретро або оживить стримані сучасні та мінімалістські інтер’єри.

Доступною заміною цементної декоративної плитки є її сучасна імітація з клейовою основою, що значно спрощує та здешевлює монтаж.

Блискуча мозаїчна плитка Zellige

Глазурована керамічна плитка Zellige у мавританському стилі підійде до будь-яких кухонних інтер’єрів. Вона доречно виглядатиме і в кантрі-кухнях, і в мінімалістських, в індустріальних або сучасних дизайнах. Елегантний блиск і багата палітра кольорів значно розширюють вибір.

Найбільш поширеними та привабливими є натуральні відтінки: білий, бежевий, коричневий та чорний. Яскравим акцентом стануть кухонні фартухи глибокого синього, кольору жовтої охри та зеленого моху.

Кухонний фартух з плитки терраццо

Делікатна строкатість терраццо надихнула дизайнерів на розширення сфери застосування цього цікавого матеріалу. Тепер його можна зустріти не тільки в оздобленні підлог, а й на стінах ванних кімнат і кухонь. Кухонний фартух з терраццо – закономірний крок в оформленні інтер’єрів.

Терраццо чудово поєднується зі світлими кухонними гарнітурами з натуральної деревини. Він ідеальний компаньйон як для стриманих варіантів кухонних інтер’єрів, так і для більш сміливих і примхливих дизайнів.

Елегантний кухонний фартух з мармуру

Ще один натуральний матеріал для оздоблення інтер’єрів – мармур. Шляхетна естетичність мармуру підкреслює досконалість кухонних інтер’єрів у класичному стилі. Він чудово поєднується з теплою палітрою дерев’яних меблів і вишуканістю металевої фурнітури.

Мармурові кухонні фартухи не тільки прикрасять вашу кухню, але й спростять догляд і підтримку чистоти у цьому приміщенні. Контрастні прожилки на білому або чорному фоні створюють неповторний малюнок у кожному окремому випадку. Це гарантує унікальність та індивідуальність вашому інтер’єру.

Квадратна біла керамічна плитка у скандинавському стилі

Якщо ви прихильник чистоти та простоти, притаманних мінімалізму та скандинавському стилю, то кухонний фартух з лаконічних квадратних кахлів білого кольору саме для вас. 

Таку плитку, зазвичай, викладають у шаховому порядку. Популярні розміри: 10 х 10 см, 15 х 15 см. Стики між кахлями можуть бути близького до основного тону відтінку або контрастними чорними.

Брутальність цегли

Цегла як декоративний матеріал вже давно проникла до наших інтер’єрів. То чи варто дивуватися, що крім стін і підлоги у цьому сезоні стають популярними цегляні кухонні фартухи? У цій ролі може виступити як частина стіни, так і окремо викладена ділянка над робочою поверхнею.

Якщо вам сподобалась ідея з кухонним фартухом з цегли, то дизайнери пропонують кілька варіантів. Можна залишити цеглу такою, як вона є, зробивши акцент на фактурі матеріалу, або надати додаткової декоративності, пофарбувавши поверхню. 

Найчастіше власники осель для кухонь обирають білий колір, хоча можна наважитись на експеримент і вибрати, наприклад, рожевий.

Що об’єднує всі ці варіанти кухонних фартухів? Відповідність найбільш популярним напрямкам сучасного життя. Це й екологічність усіх модних матеріалів, і легкий догляд за ними, й можливість застосувати запропоновані варіанти у різних стилях оформлення кухонних інтер’єрів.