Якою має бути підлога на кухні? Стійкою до фізичних впливів, вологонепроникною та легкою у догляді. А ще – красивою, й ідеально поєднуватися з обраним стилем інтер’єру. Згодні?

Незалежно від того, який стиль дизайну ви обрали для своєї кухні – сучасний, кантрі чи позачасовий, для підлоги краще обирати універсальні стійкі матеріали, використовувати які можна не один рік. 

Плитка – фаворит серед матеріалів для кухонної підлоги

Найпопулярнішим видом підлогового покриття на кухні залишається плитка. Її переваги безсумнівні: феноменальна стійкість до стирання та бруду, доступна ціна та легкий догляд. Підтримувати таку підлогу у чистоті досить легко, адже плитку достатньо помити теплою водою з мийним засобом.

фото Pinterest

Плитка приваблює також неймовірним вибором: безліч кольорів, форм і дизайнів дає можливість підібрати найліпший варіант до будь-якого стилю оформлення кухні. Крім керамічної плитки сьогодні також популярні керамограніт, теракота та цементні плитки.

Підлога на кухні з ПВХ

Вінілова або ПВХ-підлога після довгого забуття повертається в наші інтер’єри. Стандартні квадрати, що досить часто використовувалися для обробки підлоги в радянських квартирах, виглядали не так щоб привабливо. Але з удосконаленням технологій виробництва ми бачимо вже геть інший матеріал: сучасна ПВХ-підлога може якісно імітувати цементну або керамічну плитку чи навіть паркет.

фото Pinterest

Доступна ціна, легкість укладання та догляду додають привабливості цьому матеріалу. Це непоганий варіант для орендованих квартир, коли потрібно швидко освіжити інтер’єр.

Лінолеум в інтер’єрі кухні

Ще один з поширених і доступних матеріалів для кухонної підлоги – це лінолеум. Є думка, що це здешевлює інтер’єр. Але не варто недооцінювати можливості лінолеуму. Він зносостійкий, не потребує особливих умов для догляду, має привабливу вартість і велике розмаїття дизайнів.

фото Pinterest

Єдине, до чого варто уважно поставитися, це укладання лінолеуму на підлогу. Якщо вам не доводилося цього робити раніше, краще зверніться за послугами до фахівців. Так підлога на кухні буде рівною.

Дерев’яна підлога на кухні

Підлога з дерева надає кухні особливого шарму. Але це дуже примхливий матеріал, який не рекомендується використовувати у приміщеннях з підвищеною вологістю, чого у кухні, на жаль, не уникнути. Більш пристосовані до подібних умов деякі види екзотичної деревини, такої як тик або бамбук.

фото Pinterest

Догляд за дерев’яною підлогою потребує від вас значних зусиль. До того ж не завжди вдається видалити деякі плями. Щоб трохи спростити підтримання поверхні з дерева у чистоті, спробуйте комбінувати її з плиткою у зоні приготування або використовуйте килим для захисту.

Підлога з каменю на кухні

Натуральний камінь – благородний матеріал, надійний та довговічний. Вартість його може бути не кожному по кишені. Однак зараз існує багато якісних імітацій з інших матеріалів, які з успіхом прикрасять інтер’єр вашої кухні.

фото Pinterest

Щоб убезпечити кам’яну підлогу від зайвої вологи, під час укладання її двічі обробляють водовідштовхувальними засобами. Між обробками рекомендується витримати інтервал у 24 години. Цю процедуру варто повторювати кожні 2-3 роки.

Підлогу з каменю очищають від бруду гарячою водою з додаванням мила.

Підлога на кухні з вощеного бетону

Зносостійке та міцне покриття з бетону все більше приваблює поціновувачів нестандартних сучасних рішень. Зрозуміло, що для монтажу такої підлоги без послуг фахівців не обійтися. Варто зазначити, що цей матеріал вам обійдеться дорожче, ніж плитка або ПВХ.

фото Pinterest

Догляд за бетонною підлогою нескладний: мити її можна мильною водою, а для підтримання водозахисних якостей достатньо 1-2 рази на рік обробити воском.