За останні кілька років кухня із суто функціонального приміщення для приготування їжі перетворилася на комфортний житловий простір, де протікає значна частина домашнього життя родини. Інтер’єрні тренди 2022 року усіляко підтримують цей напрямок. Тому дизайнери пропонують більш витончені матеріали для оздоблення кухонних приміщень, а також використання предметів мистецтва та антикваріату для декорування.

фото Livingetc

Давайте подивимось на модні кухонні тенденції, що будуть переважати у поточному році. Та, ймовірно, їхній вплив збережеться й у наступних сезонах.

Популярні кольори у дизайні кухні 2022

В інтер’єрах сучасної кухні, де не тільки готують їжу, але й проводять значний час, виконуючи робочі завдання, спілкуючись з родиною чи друзями або ж влаштовуючи собі відпочинок, все частіше для оздоблення використовують спокійні природні кольори.

фото Livingetc
фото Livingetc

Серед фаворитів 2022 року відзначають ніжно-жовтий та м’ятний, який поступово витісняє улюблений останніми роками колір шавлії. Трійцю органічно доповнює холодний небесно-блакитний, що прийшов на заміну темному синьому.

фото Livingetc

Для любителів неординарних рішень залишається чорний колір. Варто врахувати, що у цьому сезоні найбільш ефектним вважається дизайн чорний-на-чорному. Тобто не передбачається поєднання з іншими кольорами або з нефарбованим деревом, як це подавалося декілька попередніх сезонів.

Читайте також: Чорна кухня: сміливо, стильно, модно

Матеріали та фактури: тренди 2022 року на кухні

Тенденції використання природних екологічних матеріалів для обробки кухонних інтер’єрів зберігатимуться й надалі. Серед безумовних фаворитів – мармур, натуральна й перероблена деревина, керамічна плитка ручної роботи та метали. Відмінність із попередніми роками пролягає в тому, що сьогодні більше уваги приділяється виразності та фактурам, а не нейтральності, як це було у 2020-2021.

Мідь і латунь

Однією з найцікавіших нових тенденцій на кухні є експерименти з новими захоплюючими оздобленнями. Наприклад, шафи з мідним фасадом є сучасним доповненням до дизайну кухні, і оскільки це живе оздоблення, з часом на них з’явиться красива патина. Але ключовим фаворитом у 2022 році є латунні шафи. У поєднанні з натуральними матеріалами, як-от дерево, цей стиль промислової обробки кухні виглядає м’якше. 

фото Livingetc

З міді також роблять зараз кухонні фартухи. Цей метал створює теплу атмосферу на кухні й допомагає відбивати світло. Крім того, таке рішення створює ілюзію подвоєння простору, що робить його ідеальним рішенням для невеликих кухонь. 

Текстури на кухні

Текстура донедавна була чимось, що транслювалося переважно у трендах інтер’єрів вітальні та спальні, але у цьому сезоні вона просочується вже й на кухні. Все частіше вона використовується на деревині, особливо на шпоні дуба та ясена, полірованому металі, відточеному або текстурованому камені та бетоні.

фото Livingetc

Така обробка надає кухні глибини, зменшивши кількість чітких ліній та жорстких поверхонь й створивши багатошаровий простір із великою кількістю тактильних матеріалів. У 2022 році з’являються більш виразні метали, бетон і текстуровані двері з насиченими деревними відтінками, а також оздоблення під мармур і камінь. Додаючи витонченості інтер’єру кухні, ці вражаючі елементи обробки допоможуть об’єднати образ завдяки характеру та індивідуальності.

фото Livingetc

У 2022 році надзвичайно популярна торішня тенденція рифленого скла переходить на непрозорі матеріали, які використовують на кухонних шафах і островах. Поряд з рифленим дизайном ми також бачимо ребристі та фестончасті поверхні. 

Дерево

Екологічність деревини як природного матеріалу дуже приваблює тих, хто розуміє, наскільки важливим є збереження довкілля. Епоха масового споживання добігає кінця, у людей зростає бажання використовувати класичні довговічні продукти. Саме тому пофарбовані чи глянцеві дерев’яні поверхні вже не викликають такого захвату, як раніше. Якщо ж хочеться додати кольору, то на допомогу прийдуть кольорові морилки.

фото Livingetc

Нинішні тенденції проявляються у прагненні підкреслити органічну природну красу використаного матеріалу. Нефарбована деревина з виразною фактурою використовується на кухні в дизайні шаф, стін і підлоги.

Шпалери на кухні – тренд 2022 року

Оскільки це колись суто практичне приміщення кухонні тренди 2022 розглядають більше як вітальню, то шпалери на кухні цього року стають все популярнішими. Використання цього оздоблювального матеріалу має сенс, бо додає текстури та глибини серед чистих ліній. 

фото Livingetc

Обробка кухні шпалерами – це досить просте оновлення, яке можна зробити своїми руками лише за вихідні. Крім того, це доступний спосіб експериментувати з кольором і візерунком на кухні. Замовте відразу кілька зразків, розвісьте їх у своєму приміщенні, поживіть з ними деякий час і просто подивіться, яку родзинку це може додати вашій кухні. 

Барвистий мармур

фото Livingetc

Мармур у тій чи іншій формі вже котрий рік залишається серед кухонних трендів. У 2022 цей натуральний камінь засяв барвами. Більшість мармурових кухонних стільниць пропонують у класичних білих і сірих нейтральних тонах, але мармур може мати прекрасну низку відтінків від блідо-рожевого до темно-смарагдово-зеленого. Це ідеальний матеріал для кухонного острова.

Кухонні меблі та фурнітура: тенденції 2022

Металева фурнітура. Трендом кухонних шаф у 2022 році стало використання будь-яких металевих прикрас та ефектної фурнітури, щоб додати індивідуальності та стилю. Вишуканий вид меблям нададуть золото або блискуча латунь.

фото Livingetc

Витончені ручки шафок і шухляд на тлі стриманих кольорів оживлять інтер’єр кухні.

М’які форми. Округлість замість прямих кутів, плавні форми та дугоподібні вигини зробили крок з дизайну меблів, декору та аксесуарів до кухонного інтер’єру. Сьогодні класичні “тверді” поверхні кухні стають м’якшими та вигнутішими, оскільки дизайн простору орієнтується на його нову роль як місця спокою та місця для спілкування.

фото Livingetc

Контраст між заокругленою кухонною поверхнею та традиційним твердим прямим кутом повністю перетворює вашу кухню. 

Меблі з каркасними фасадами. Кухні з каркасними фасадами або кухні в рамах, популярні у нинішньому сезоні, визначені тонким рельєфним краєм шаф. Вони надають тривимірності дерев’яним кухням, дозволяють уникнути монотонності абсолютно рівного та плоского простору.

фото Livingetc

Таке оздоблення меблів робить акцент на грі світла й тіні в інтер’єрі.