Можливо, полиці у ванній кімнаті здадуться вам не такими практичними, як шафки, але їхні компактність і функціональність стануть у нагоді в маленьких приміщеннях. Косметика та засоби гігієни, рушники – завжди знайдуться речі, присутність яких необхідна саме у цю хвилину. Зі зберіганням таких предметів полички справляються не гірше за інші меблі. До того ж все знаходиться у полі зору й не потребує додаткового часу на пошуки, як воно буває іноді з шафами.

Переваги полиць у ванній кімнаті

Чому полиці у ванній кімнаті більш практичний варіант, ніж шафки? Тому є кілька вагомих причин. Особливо це зможуть оцінити власники маленьких санвузлів.

  • Полиці не перевантажують простір. Розташовані на стінах або в нішах вони не обмежують площу підлоги, даючи можливість вільно пересуватися навіть у мініатюрних ванних кімнатах. Інтер’єр з такими деталями виглядає легшим і не викликає відчуття тисняви.
  • Доступність. Це беззаперечний “плюс” для родин з дітьми та неуважних людей, яким важко знайти потрібний предмет, якщо він схований в нетрях шафи.
  • Естетична складова. Відкриті полички у ванній кімнаті можуть самі стати красивим декоративним елементом інтер’єру, а якщо дозволяє площа, то на них крім найнеобхіднішого можна розмістити якісь прикраси (статуетки, кімнатні рослини, тематичні фото або картинки тощо).

Звичайно ж, окрім переваг використання полиць у ванній має й свої недоліки. Найбільш вагомі – це накопичення пилу та виникнення безладу час від часу. Але всі вони легко вирішуються за допомогою періодичного прибирання.

З яких матеріалів краще встановлювати полиці у ванній кімнаті

Вибираючи полиці для ванної кімнати, обов’язково враховуйте матеріал, з якого вони зроблені. Він повинен бути міцним і стійким до впливу негативних чинників таких, як волога, корозія, цвіль, хімічні речовини, що входять до складу побутової хімії.

Полички повинні відповідати правилам безпеки та мати надійні кріплення, гармонійно поєднуватися з іншими елементами інтер’єру як зовнішнім виглядом, так і розмірами.

Найбільш поширені та популярні матеріали для них: дерево, загартоване скло, метал. Досить зручними та практичними будуть вбудовані у ніші полиці, облицьовані керамічною плиткою. В деяких сучасних інтер’єрах непогано виглядатимуть навіть пластикові конструкції.

Дерев’яні полиці у ванній кімнаті

Полиці з натуральної деревини повинні бути вологостійкими, щоб термін їхньої експлуатації був достатньо довгим. Для них найкраще підходять сосна, дуб, вільха або бук. В екстремальних для дерева умовах ванної кімнати добре зберігають високу якість і полиці з деяких екзотичних видів деревини (венге, тик, мербау тощо).

Полички з дерева підійдуть для ванних кімнат у класичному та сільському стилях. У бюджетних варіантах інтер’єра дерево успішно замінить вологостійка МДФ.

Скляні полиці в інтер’єрі ванної кімнати

Полиці з прозорого або матового загартованого скла – ідеальний варіант для облаштування інтер’єру ванної кімнати. Вони досить міцні й легко переносять контакт з водою та вологим повітрям. Прості у догляді, але можуть пошкодитися при застосуванні абразивних засобів для чищення.

Скляні полички візуально розширюють невелике приміщення. Вони виглядають витончено та майже невагомо за рахунок прозорості матеріалу. При правильно підібраному освітленні полиці зі скла стануть не тільки практичним місцем для зберігання, але й вдалим декоративним елементом.

Металеві полиці для ванної кімнати

Метал – ще один надійний та стійкий матеріал для приміщень з підвищеною вологістю. Нержавіюча сталь і хромовані поверхні не бояться корозії. Вигадливі полички з кованих елементів, лаконічні з цільних металевих листів, практичні конструкції з трубок прикрасять ванну кімнату й будуть функціональними предметами інтер’єру. Метал стильно поєднується з іншими матеріалами: склом, деревом тощо.

Полиці у ванній, облицьовані керамічною плиткою

Полиці з плитки, зазвичай вбудовані в ніші. З одного боку це не залишає можливостей кардинально змінити інтер’єр малими силами, але з іншого – досить практично. Такі конструкції надійно закріплені й легко витримують вагу цілої колекції баночок і флакончиків з парфумерними та косметичними засобами. До того ж, за ними легко доглядати.

Полиці у ванній кімнаті стануть практичним рішенням, якщо приміщення не може похвалитися значною площею. Але і в просторих санвузлах вони не будуть зайвими. Полички – сучасний елемент дизайну з великими можливостями.