Що таке позачасовий дизайн? Оскільки останнім часом кухні для нас – це не тільки місце для приготування їжі, але й зона спілкування з родиною та друзями. Також кухня стає місцем для відпочинку, а то й заміною робочому кабінету. Тому виникає бажання зробити якісний ремонт на довгі роки й лише іноді щось незначно змінювати. І щоб при цьому вигляд залишався актуальним.

фото Pinterest

Фантастичний виклик? Ні, втілити у життя такий задум цілком реально. Треба лише не повторювати деякі поширені помилки.

Уникайте всього, що не відповідає вашому стилю у довгостроковій перспективі

Позачасовий дизайн базується на тих елементах, які вам довго не набриднуть. Коли ви раптово вирішили пофарбувати стіни кухні у супермодний колір, замисліться лише на мить: це бажання виникло після перегляду світлин у модних блогах дизайнерів інтер’єру чи він вам завжди подобався? Якщо відповідь “завжди”, то відкиньте будь-які сумніви. Інакше продовжуйте пошуки правильного рішення.

фото Pinterest

Те саме стосується й моди на меблі, оздоблювальні матеріали та декор. І якщо декор замінити на інший, більш сучасний, нескладно, то все інше вимагатиме значних витрат.

фото Pinterest

Тобто варто для початку знайти стиль інтер’єру, який не почне вас дратувати через пару місяців. І, відповідно, підібрати меблі, матеріали, сантехніку саме таку, яка буде для вас актуальною ще не один рік.

Оберіть для кухні стільницю з натурального каменю

Як відомо, найбільше простору у кухні займають шафи та стільниця. Для створення позачасового дизайну зверніть увагу на довговічний шляхетний камінь. Наприклад, мармур або кварцит, використаний як матеріал для стільниці надовго збереже привабливий вигляд і завжди буде доречним у будь-якому інтер’єрі.

фото Pinterest

Також варто віддавати перевагу нейтральним кольорам, оскільки незвичні відтінки чи візерунки будуть радувати зовсім недовго. Через деякий час мода зміниться – й те, що здавалося ознакою оригінальності, лише буде підкреслювати вашу неспроможність вчасно реагувати на нові тренди.

Приділіть увагу кухонному освітленню

фото Pinterest

Важлива деталь кухонного інтер’єру – освітлення. Й зараз мова піде не про зонування, а про форми освітлювальних приладів. Якщо вашою метою є створення позачасового дизайну, то для кухні краще використовувати світильники з плафонами у вигляді кулі чи якоїсь іншої простої геометричної фігури. Поєднання скла та металу в освітленні – класичне рішення, яке чудово підкреслить затишок і позачасовість.

Віддавайте пріоритет функціональності, а не формі

Якими б привабливими не були зовнішні форми модних меблів або інших елементів кухонного дизайну, краще зосередитись над їхньою функціональністю. Тобто привабливий зовнішній вигляд не повинен заважати виконанню тих завдань, для яких призначений той чи інший предмет.

фото Pinterest

Вічна кухня — це кухня з достатньою кількістю речей, оптимальним плануванням простору для “кухонного трикутника” та легким доступом до всього, чим ви регулярно користуєтеся. 

фото Pinterest

Нагадаємо, кухонний робочий трикутник — це трикутник, утворений між раковиною, плитою та холодильником — або трьома основними точками, між якими ви постійно переміщаєтеся, коли готуєте. Традиційно, якщо ці три об’єкти розташовані в трикутнику без великих перешкод (таких як величезний острів) між ними, це вважається оптимальним робочим макетом.

Розумні способи слідувати трендам

Рівновагу між позачасовим дизайном і модними тенденціями допоможе зберегти декор. Це зовсім не складно й не потребує значних витрат.

фото Pinterest

Кілька порад дизайнерів для осучаснення кухонного інтер’єру:

  • Придбайте кухонні рушники в модних кольорах.
  • Наклейте на невелику ділянку або акцентну стіну шпалери, які можна легко відклеїти.
  • Прикрасьте кухню модними у цьому сезоні кімнатними рослинами або букетом зі зрізаних квітів.
  • Періодично оновлюйте вази чи витвори мистецтва на відкритих полицях.
  • Прикрийте підлогу барвистим або візерунковим килимком.
фото Pinterest
фото Pinterest