Чим оздобити стіни у ванній кімнаті? Більшість відповість, що, звичайно ж, керамічною плиткою. Але сучасні матеріали не обмежуються тільки кахлями. 

Сьогодні для обробки стін у ванній кімнаті пропонується значний асортимент матеріалів, частина з яких ще недавно вважалася непрактичною для застосування у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Керамічна плитка для оздоблення стін у ванній кімнаті

Розпочнемо з традиційного варіанту. Виробники кахельної плитки не хочуть втрачати свої позиції на ринку, тому пропонують нові цікаві рішення. Серед популярних видів кахлів у найближчі роки можна виділити два: мозаїка та великоформатна плитка.

Мозаїка дуже ефектно виглядає на стінах і на підлозі. Елементи, з яких вона складається, мають розміри від 1 до 5 см. Цей оздоблювальний матеріал також приваблює різноманітністю форм: від стандартних квадратів і прямокутників до трикутників, овалів та інших вигадливих фігур.

фото Керама Маркет

Варто зауважити, що для обробки стін у ванній кімнаті використовують не тільки керамічну мозаїку. Вона також може бути зі скла, дерева, металу або каменю.

Великоформатна кахельна плитка впевнено завойовує інтер’єри. Її найголовніша перевага – менше швів при оздобленні стін. А це у приміщенні з підвищеною вологістю значно зменшує кількість місць, де може виникнути цвіль.

фото Керама Маркет

Ще одним великим плюсом великоформатної керамічної плитки є те, що сьогодні випускаються колекції, котрі дуже якісно імітують майже будь-який інший оздоблювальний матеріал: хоч цегляну кладку, хоч шляхетний мармур.

Стіни у ванній кімнаті з бетону

Ще не так давно бетонні стіни у ванній кімнаті викликали б, м’яко кажучи, подив. Адже цей матеріал говорив лише про чорнову обробку поверхонь. Останні кілька років, коли бетон впевнено зайняв позиції серед модних тенденцій, його все активніше застосовують для оздоблення інтер’єрів.

фото Pinterest

Для того, щоб бетонні стіни не створювали враження дефекту конструкції, його ретельно укладають і полірують. Це також захищає матеріал від впливу вологи. Досить часто його поєднують з деревом теплих відтінків.

Кам’яні стіни у ванній кімнаті

Плити з природного каменю – надійний, вологостійкий та довговічний матеріал. Він добре виглядає у ванних кімнатах. Кам’яне покриття для стін попередньо готують шляхом шліфування та спеціального просочення, щоб було більш стійким до зовнішніх впливів.

фото Pinterest

Одним з вагомих недоліків кам’яного оздоблення стін у ванній кімнаті є його недешева вартість. Втім, можна обмежитися фрагментом стіни – буде виглядати стильно й підкреслить індивідуальність інтер’єру.

Обробка стін ванної кімнати цеглою

Цегла – ще один модний матеріал для оздоблення інтер’єрів. Якщо ви вирішили використати її для оформлення ванної кімнати, то подбайте про захист. Обробіть цеглу спеціальним засобом, що не пропускає вологу та пар і робить її міцною й слизькою.

фото Pinterest

Цеглу можна пофарбувати у будь-який колір водостійкими фарбами або ж залишити її оригінальне забарвлення. 

Дерев’яні стіни у ванній кімнаті

Особливу затишну атмосферу у ванній кімнаті створять стіни, оброблені деревиною. Дерево, як відомо, вразливе до впливу вологи. Але обробка сучасними препаратами, що захищають від вологи, перепаду температур і цвілевих грибків, дає можливість насолоджуватися розкішним інтер’єром не один рік.

фото Pinterest

Для оздоблення ванної кімнати краще обирати тверду габаритну деревину без сучків і порожнеч. Непоганим рішенням буде використання деревини екзотичних порід (тик, іроко, мербау, доуссія тощо), що містять багато натуральних масел і смол, завдяки яким матеріал стійкий до зовнішніх впливів.

Оздоблення стін склом

Скляні стіни – чудовий варіант для маленьких ванних кімнат. Скло візуально розширює площу приміщення, додає яскравості та сучасності інтер’єру. Цей матеріал не псується під впливом вологи та пари, за ним легко доглядати.

фото Pinterest

Скло прикрашають фотошпалерами або гравюрами. В інтер’єрі ванної кімнати елегантно виглядає матове скло. Цікавим буде оздоблення зеленуватим або блакитним склом.

Фарбовані стіни у ванній кімнаті

Бюджетне рішення для оздоблення стін ванної – фарба. Декорування інтер’єру латексними акриловими або керамічними фарбами з високою механічною міцністю вбереже стіни приміщення від вологи, пилу та цвілі. З таким покриттям прибирання не перетворюється на мороку, адже поверхні можна мити звичайними мийними засобами.

фото Pixabay

Фарби для ванних кімнат дорожчі, ніж для інших приміщень. Велика кількість кольорів у палітрі виробників – шанс створити інтер’єр своєї мрії. Якщо колір набрид або настав час чергового ремонту, то стіни можна легко перефарбувати.