Перед тим, як вибрати холодильник, люди, зазвичай, збирають інформацію про моделі та бренди, розміри, функції та ціни майбутньої покупки. Це все дуже важливо, але… Варто також звернути увагу на свої побутові звички та гастрономічні уподобання. Чому? Давайте, розберемо по пунктах.

Як часто ви робите закупи?

Ви прихильник здорового харчування, й намагаєтесь щодня купувати свіжі продукти? Тоді ваш вибір – звичайний холодильник з невеликою морозильною камерою, розташованою зверху.

Якщо ж вам доводиться робити закупи раз на тиждень, а готувати кожного дня немає можливості, то варто придивитися до моделей з об’ємною морозилкою. Вам просто необхідний двокамерний холодильник, в якому можна розмістити напівфабрикати, заморозити м’ясо чи рибу, знайти місце для приготованих на кілька днів страв та закуплених заздалегідь фруктів та овочів.

Варто також враховувати, що для збереження свіжості та якості продуктів, між ними повинен залишатися простір для циркуляції холодного повітря. Тож об’єм у значній мірі залежить від кількості харчів, що одночасно зберігаються у холодильнику.

Яким продуктам ви надаєте перевагу?

Любителям свіжих продуктів ні до чого холодильник з великою морозильною камерою, зате привабливим варіантом буде агрегат зі спеціальними відсіками для зберігання охолодженого м’яса та риби, постійна температура в яких підтримується на рівні 0°С. Для овочів та зелені шукайте моделі зі спеціальними контейнерами, де створюються необхідні умови для підтримання свіжості (стабільна температура, вологість, циркуляція повітря). Як правило, такі холодильники обладнані системою NoFrost.

Якщо ви любите наліпити вареників чи пельменів, заморожуєте власноруч вирощені овочі, фрукти та ягоди, тоді краще купувати модель холодильника з місткою морозилкою, розташованою знизу. Об’єм морозильних камер у подібних моделей складає 100 – 150 літрів. До того ж вони мають функцію “шокової заморозки”, коли температуру в морозильнику можна швидко знизити до -18°С, а у більшості сучасних холодильних агрегатів і до -24°С.

Коли ж до овочів та фруктів, що потребують заморозки, додається домашнє м’ясо та птиця, то краще брати холодильник ще більше, наприклад, модель Side-by-Side, об’єм якої може бути аж 700 літрів. А то й подумати про придбання окремої морозильної камери.

Скільки людей постійно проживає у вашій оселі?

Не останнім чинником при виборі є склад вашої сім’ї. Експерти рекомендують розраховувати об’єм холодильника, взявши за основу показник в 60 літрів на кожного члена родини. Таким чином, холодильник загальною місткістю 250 літрів ідеально підійде для сім’ї з трьох-чотирьох осіб.

Куди ви плануєте ставити холодильник?

Намагаючись компактно встановити холодильник на кухні, максимально економлячи місце для меблів та вільного простору, не забувайте про доступ до вмісту агрегата. Зауважте, чи добре можна буде відкрити дверцята у відведеному місці, чи легко витягуються ящики та полиці. Деякі виробники передбачають можливість повісити дверцята на протилежний бік, якщо запропонований варіант виявився незручним.

Як ви ставитеся до шуму?

Якщо кухня у вашій оселі розташована далеко від жилих кімнат, то це питання не має особливого значення. У випадку, колу вона поєднана з вітальнею, поцікавтеся рівнем шуму, який видає холодильник.

Сучасні тихі моделі працюють в діапазоні 20-25 децибелів, що можна порівняти з розмовою пошепки. Гучність звуку більш потужних холодильників сягає 40 децибелів, приблизно як звичайний людський голос.

Ось ми й прояснили додаткові питання, без відповідей на які результати вибору холодильника можуть не збігтися з вашими очікуваннями.