Інколи враження навіть ретельно продуманого дизайну інтер’єру можуть звести нанівець порожні кути. Чим же заповнити цей вільний простір? Як задекорувати й замаскувати, або, навпаки, вигідно підкреслити, щоб все виглядало естетично та функціонально?

Розглянемо кілька практичних ідей.

Порожні кути – непогане місце для декоративних рослин

Зізнайтесь, що саме це першим спадає на думку. Втулити у порожній кут якусь кімнатну пальму – і справа вирішена. Просто та ефектно!

З першого погляду, ідея непогана. Але варто враховувати деякі нюанси. Для гармонії та рівноваги варто додати у кімнаті ще хоч один горщик з рослиною. Краще, якщо вазони будуть виконані в єдиному стилі.

Порожні кути можна заповнити декоративними рослинами: драцена в інтер'єрі передпокою

Можна замість однієї декоративної рослини розмістити квіткову підставку або групу рослин. Потурбуйтеся, щоб і підставка, і горщики відповідали панівному стилю оформлення інтер’єру. Також не варто забувати про достатнє освітлення для рослин: якщо задекорований ними кут розташований не біля вікна, то необхідно подбати про додаткове світло.

Група декоративних рослин на кованих підставках декорує порожній куток

Такий варіант найбільше підійде до інтер’єру вітальні, хоча в просторому передпокої або у спальні також буде доречним.

Крісло у вільному кутку

Якщо у вас у кімнаті є порожні кути, то чому б туди не поставити крісло? М’яке та зручне, з килимком під ногами та красивим світильником. В такому затишному куточку приємно почитати цікаву книжку, випити філіжанку кави під улюблену музику чи просто зануритись в роздуми.

Коли дозволяє площа, у вільному кутку можна прилаштувати підвісне крісло. Вибрати конструкцію та матеріали, що відповідають дизайну вашої оселі, буде не так вже й складно, оскільки виробники пропонують хороший асортимент моделей. Додайте туди декоративних подушок і теплий плед – і місце для релаксу готове.

Порожні кути в інтер’єрі – місце для декоративного світильника

Навіть якщо у вашій вітальні стоїть кутовий диван, за ним може залишатися порожнє місце. І це створює відчуття якоїсь незавершеності. Саме туди й можна поставити підлоговий світильник. Різноманіття форм торшерів дає можливість знайти ідеальний варіант для вашого інтер’єру. Крім того, це ще додаткове джерело світла.

Порожні кути - гарне місце для світильника або торшера

Торшер у кутку непогано поєднується з кріслом. Також цікавий дует вийде з підлогового світильника та декору на стіні. Це може бути живописне полотно, високохудожнє фото або дизайнерський годинник химерної форми.

Дзеркало, розташоване у кутку

Підлогове або настінне дзеркало у красивій рамці не тільки приховає порожній кут, але й візуально розширить простір або замаскує непривабливі особливості планування кімнати.

Цікаве рішення для ванної кімнати – розташувати два дзеркала на стінах обабіч кута.

Поличок забагато не буває

Універсальний спосіб використання вільного кута – полички. Ця ідея чудово працює і в житлових кімнатах, і в передпокої, ванній чи кухні. Як показує практика, пустими вони точно не залишаться. Навісні полиці можна використовувати для зберігання чогось практичного або ж розташувати там якийсь декор, колекцію або кімнатні рослини.

Кутові полички заповнять пусте місце

Для чого ще можна пристосувати порожні кути

Практичне використання вільних кутів можна знайти для будь-якої кімнати. У вітальні чи спальні такий простір можна пристосувати для робочого місця: маленький столик з полицями або шафкою надасть можливість спокійно працювати в домашніх умовах.

На кухні – можна розмістити обідній куточок. А у дитячій кімнаті – облаштувати місце для розвивальних занять і творчості.

Вішалка в інтер'єрі вітальні, розташована у кутку

Порожній кут у передпокої можна використати для вішалки або ж розмістити там кошик для парасольок.

Якщо ж у вас все чітко розплановано й немає потреби шукати щось практичне для пустого кута, то в такому місці можна поставити арт-об’єкт або навіть телевізор.