Інколи враження навіть ретельно продуманого дизайну інтер’єру можуть звести нанівець порожні кути. Чим же заповнити цей вільний простір? Як задекорувати й замаскувати, або, навпаки, вигідно підкреслити, щоб все виглядало естетично та функціонально?

Розглянемо кілька практичних ідей.

Порожні кути – непогане місце для декоративних рослин

Зізнайтесь, що саме це першим спадає на думку. Втулити у порожній кут якусь кімнатну пальму – і справа вирішена. Просто та ефектно!

З першого погляду, ідея непогана. Але варто враховувати деякі нюанси. Для гармонії та рівноваги варто додати у кімнаті ще хоч один горщик з рослиною. Краще, якщо вазони будуть виконані в єдиному стилі.

Можна замість однієї декоративної рослини розмістити квіткову підставку або групу рослин. Потурбуйтеся, щоб і підставка, і горщики відповідали панівному стилю оформлення інтер’єру. Також не варто забувати про достатнє освітлення для рослин: якщо задекорований ними кут розташований не біля вікна, то необхідно подбати про додаткове світло.

Такий варіант найбільше підійде до інтер’єру вітальні, хоча в просторому передпокої або у спальні також буде доречним.

Крісло у вільному кутку

Якщо у вас у кімнаті є порожні кути, то чому б туди не поставити крісло? М’яке та зручне, з килимком під ногами та красивим світильником. В такому затишному куточку приємно почитати цікаву книжку, випити філіжанку кави під улюблену музику чи просто зануритись в роздуми.

Коли дозволяє площа, у вільному кутку можна прилаштувати підвісне крісло. Вибрати конструкцію та матеріали, що відповідають дизайну вашої оселі, буде не так вже й складно, оскільки виробники пропонують хороший асортимент моделей. Додайте туди декоративних подушок і теплий плед – і місце для релаксу готове.

Порожні кути в інтер’єрі – місце для декоративного світильника

Навіть якщо у вашій вітальні стоїть кутовий диван, за ним може залишатися порожнє місце. І це створює відчуття якоїсь незавершеності. Саме туди й можна поставити підлоговий світильник. Різноманіття форм торшерів дає можливість знайти ідеальний варіант для вашого інтер’єру. Крім того, це ще додаткове джерело світла.

Торшер у кутку непогано поєднується з кріслом. Також цікавий дует вийде з підлогового світильника та декору на стіні. Це може бути живописне полотно, високохудожнє фото або дизайнерський годинник химерної форми.

Дзеркало, розташоване у кутку

Підлогове або настінне дзеркало у красивій рамці не тільки приховає порожній кут, але й візуально розширить простір або замаскує непривабливі особливості планування кімнати.

Цікаве рішення для ванної кімнати – розташувати два дзеркала на стінах обабіч кута.

Поличок забагато не буває

Універсальний спосіб використання вільного кута – полички. Ця ідея чудово працює і в житлових кімнатах, і в передпокої, ванній чи кухні. Як показує практика, пустими вони точно не залишаться. Навісні полиці можна використовувати для зберігання чогось практичного або ж розташувати там якийсь декор, колекцію або кімнатні рослини.

Для чого ще можна пристосувати порожні кути

Практичне використання вільних кутів можна знайти для будь-якої кімнати. У вітальні чи спальні такий простір можна пристосувати для робочого місця: маленький столик з полицями або шафкою надасть можливість спокійно працювати в домашніх умовах.

На кухні – можна розмістити обідній куточок. А у дитячій кімнаті – облаштувати місце для розвивальних занять і творчості.

Порожній кут у передпокої можна використати для вішалки або ж розмістити там кошик для парасольок.

Якщо ж у вас все чітко розплановано й немає потреби шукати щось практичне для пустого кута, то в такому місці можна поставити арт-об’єкт або навіть телевізор.