Дилема вибору між душем і ванною зовсім не нова. Переваги й недоліки мають обидва варіанти. Щоб обрати найкраще рішення, треба врахувати декілька важливих чинників, серед яких розмір ванної кімнати не є найголовнішим.

Як залежить вибір від розміру ванної кімнати

Чудово, коли розмір ванної кімнати дозволяє встановити і ванну, і душ. Якщо ж простір обмежений, то доводиться вибирати щось одне.

фото Pexels

Врахуйте, що навіть маленька ванна займе більше площі, ніж душ. І чи буде вона у такому випадку зручною. Душова кабіна або душовий відсік стане більш раціональним рішенням для невеликого простору.

Вибір між душем і ванною: економічний чинник

Ощадливе ставлення до природних ресурсів і власних коштів теж відіграють не останню роль у виборі між душем і ванною.

фото Pexels

Зрозуміло, що для повноцінного купання у ванній знадобиться немаленька кількість води. У середньому близько 200 літрів. А для миття під душем можна обмежитися 40-50 літрами, а то й менше. 

фото Pexels

Також наявність душу чи ванної суттєво впливає на рахунок за електрику, якщо вода гріється бойлером.

Що безпечніше: душ чи ванна?

Для молодих людей, які не мають проблем зі здоров’ям, таких питань не стоїть. Однак якщо у родині є люди похилого віку або з інвалідністю, то переваги душу безумовні.

фото Pexels

Для них ризик послизнутись, вибираючись з ванни, набагато більший, ніж у випадку з душем. Та й зануритись у ванну без сторонньої допомоги таким людям часто неможливо. Крім того, душ можна обладнати спеціальними поручнями та видінням для більшого комфорту.

Читайте також: Душ без піддона – практичний варіант для маленької ванної кімнати

Догляд за душем і ванною: з чим більше мороки?

Звичайно ж ванну вимити простіше після кожного купання. Душ же потребує не тільки миття, але й видалення вологи зі стін і перегородок після кожного використання (докладніше про це можна прочитати у статті Профілактика цвілі у ванній кімнаті: практичні поради).

Не забувайте про власні потреби

Якою б логікою та доцільністю ви не обґрунтовували вибір між душем і ванною, не варто забувати про власні бажання. Якщо ви любите поніжитися у піні, розслабитися у теплій воді – то ванна стане очевидним вибором. У випадку, коли ви цінуєте час і використовуєте водні процедури для того, щоб збадьоритися, то перевагу у виборі отримає душ.