Чи так вже потрібно дзеркало у передпокій? Звичайно, можна обійтися й без нього. В цьому приміщенні люди проводять зовсім незначну кількість часу, повертаючись додому або поспішаючи у справах. Але хіба завадить пригальмувати перед виходом з дому на мить та зазирнути до дзеркала, щоб упевнитися в своєму бездоганному зовнішньому вигляді.

Функція дзеркала у передпокої

Дзеркало – багатофункціональний атрибут, за допомогою якого можна візуально трансформувати простір, створити додатковий об’єм, скорегувати освітлення, змінити колірну палітру в приміщенні. Моделі з декоративними рамами прикрашають передпокій, доповнюють стилістику інтер’єру. Але передусім дзеркало відображає людину – і це його основна функція, про яку потрібно пам’ятати при виборі аксесуара.

Великі вертикальні дзеркала, прямокутні або овальні, впливають на зорове сприйняття простору, підвищуючи стелю та збільшуючи об’єм. Найбільш популярними є настінні моделі. В невеликих передпокоях їх поєднують з поличками, тумбами або комодами. Чудовий варіант – дзеркало, вбудоване в шафу або вішалку. Це допомагає розумно використовувати кожен сантиметр приміщення.

Горизонтальні дзеркала візуально розширюють передпокій. Але їх треба уникати в приміщеннях з довгими стінами. До того ж, з таким моделями стеля може здаватися нижчою.

Правильно підібране дзеркало у передпокій робить приміщення світлішим, стильнішим та вишуканішим. Там, де відсутні вікна, проблему освітлення допомагають вирішити дзеркала з підсвічуванням. Це може бути й світлодіодна стрічка по периметру, й елегантні парні світильники по боках або навісні лампи зверху.

Дзеркало, розташоване на занадто яскравій стіні, пом’якшить кричущий колір, зробить інтер’єр затишнішим, а дизайн елегантнішим. В сучасних інтер’єрах більше уваги приділяють декоративній функції. Так з’являються композиції з декількох дзеркал, відбиваючі поверхні загадкових форм та моделі в дизайнерських рамах із різних матеріалів. Такий підхід робить можливим створення передпокою, який продемонструє індивідуальні смаки господарів.

Якої форми краще обрати дзеркало у передпокій?

Універсальної відповіді на це питання не існує. Форма дзеркала визначається функціями, які ви на нього покладаєте.Тож розглянемо найбільш поширені варіанти дзеркал для інтер’єру передпокою.

Прямокутне дзеркало у передпокої – класичний варіант. Його без побоювань можна застосовувати у приміщеннях з різною площею, підібравши оптимальний розмір. Для маленьких передпокоїв не бажано, щоб дзеркало було більшим за 30х40 см. В той час, коли у просторих приміщеннях розмір може перевищувати параметри 60х120 см. Універсальним рішенням стане настінне дзеркало: воно підходить і для великих, і для маленьких передпокоїв.

Вартим уваги є варіант з підлоговим дзеркалом, яке крім прямокутної форми може бути ще й овальним. Основа-кріплення у такого дзеркала з дерева або металу. Деякі моделі мають дзеркальну поверхню з обох боків та можуть обертатися. Непоганим рішенням може стати поєднання підлогового дзеркала з тумбою для взуття чи вішалкою. Підлогові дзеркала – мобільні, їх можна переміщувати з місця на місце, змінюючи інтер’єр. Можливе використання й для маленьких передпокоїв.

Кругле дзеркало – лаконічна та ідеальна форма для невеликих приміщень. Просте металеве обрамлення без зайвого декору робить його функціональним у будь-якому дизайні. Такі дзеркала – досить виразний аксесуар на монохромних стінах.

Декоративні мініатюрні дзеркальні елементи, зібрані в цікаві композиції, прикрасять передпокій. Креативні рамки зроблять дзеркало акцентним елементом дизайну. Оригінальні форми осучаснять інтер’єр, підкреслять свіжість ідей, створять гармонійну атмосферу.

Використання дзеркал у різних стилях інтер’єру передпокою

Для того щоб дзеркало стало органічною частиною дизайну передпокою, не в останню чергу потрібно ретельно підібрати для нього раму. Або ж знайти цікаву модель без обрамлення, якщо це відповідає стилю оформлення.

Передпокій у класичному стилі прикрасить дзеркало в обрамленні з дерева дорогоцінних порід. Чудовою знахідкою для розкішного інтер’єру будуть дзеркала у старовинних рамах з позолотою або майстерним різьбленим орнаментом. Гармонійно підтримають стиль і ковані рами.

Для всіх напрямків кантрі краще підібрати вінтажні дзеркала або реалістичні стилізації з ефектом зістарених поверхонь. Підійдуть також рами з нефарбованого або вибіленого дерева.

Сучасні інтер’єри прикрасять дзеркала з чорним або металевим обрамленням. А якщо ви намагаєтесь дотримуватися модних тенденцій, то зверніть увагу на рами з латуні або міді, які відповідають актуальним трендам 2018.

Для прихильників екологічного стилю підійдуть дзеркала з рамами, зробленими з бамбука або вигадливо підібраних гілочок. Сюди ж можна віднести й плетені з природних матеріалів обрамлення.

Сучасні передпокої без чітко визначеного стилістичного напрямку дають безліч можливостей для підбору дзеркала. З рамами та без них, великі та маленькі, дзеркальні композиції, обрамлення із самих непередбачуваних матеріалів тощо. Головне – це гармонійне поєднання з іншими предметами інтер’єру.

Отже, як ми визначилися, дзеркало у передпокій – річ практична та корисна. І щоб отримувати від нього ще більше задоволення, просто посміхніться своєму відображенню, проходячи повз.