Минули часи, коли гладенькі та блискучі поверхні вважалися ознакою ідеального інтер’єру. Актуальні матеріали 2020 року не приховують свою фактуру, а навпаки – саме завдяки їй додають привабливості та виразності домашній атмосфері.

Що пропонується у новому сезоні? Фокус уваги вже не вперше концентрується на натуральних матеріалах, які використовують і для суто декоративних аксесуарів, і для меблів і корисних пристосувань.

Екологічні дерево та ротанг

Верхівку популярності серед актуальних у 2020 році матеріалів посідають рослинні волокна. Відомий всім ротанг сьогодні використовують не тільки для садових меблів. Вироби з нього органічно виглядають як в екзотичних інтер’єрах, так і в приміщеннях в стилі кантрі, бохо, скандинавському чи лофті.

Ротанг чудово поєднується з деревиною, особливо з дубом або волоським горіхом. Виразність фактури дерева досить часто підкреслюють фарбуванням. Для отримання приголомшливого ефекту спробуйте чорний колір.

Цікавим рішенням для сучасного декору є використання плетіння. Для нього можна взяти джут, мотузку або навіть шкіряні смужки. Такий підхід до оздоблення знаходить застосування у виготовленні меблів та елементів освітлення і декоративних прикрас.

Ніжний оксамит

Розпочавши своє нове сходження в дизайні інтер’єрів кілька років тому, цей претензійний матеріал все активніше завойовує наші серця та оселі. Розкішні дивани та крісла, купа декоративних дрібниць – варіанти, де оксамит може найкраще проявити свої оздоблювальні властивості. Крім того, дизайнери у цьому сезоні пропонують його поєднувати з досить несподіваними матеріалами. Наприклад, з ротангом.

Сталий шик мармуру

Насправді, мармур ніколи й не зникав з декоративних тенденцій. Але останніми роками його використання в дизайні інтер’єрів стає все популярнішим. Виразний фактурний матеріал з кухонь, ванних кімнат і передпокоїв мігрував у сферу декору: свічники, вази, дека та дошки прикрашають різні куточки оселі.

Метал в інтер’єрі

Металеві елементи в інтер’єрі сьогодні зустрічаються скрізь. Мідь, латунь, бронза, неіржавіюча сталь; сріблясті, золотаві, чорні… Це не тільки змішувачі на кухні та у ванній кімнаті чи ручки на дверцятах шаф. Це також ніжки кавових столиків, крісел і диванів, світильники, полиці, декор посуду тощо.

Золотаві іскринки ідеально підкреслюють витонченість ар-деко. Мідь найчастіше використовують для освітлювальних приладів і каркасів меблів. Фарбовані у чорний колір метали добре поєднуються з деревом і бамбуком як в одному виробі, так і в композиції з іншими предметами інтер’єру.

Вишуканість натуральної шкіри

Використання натуральної шкіри в дизайні меблів – позачасова тенденція. Хоча це й не радує захисників тварин. Але навряд чи хто заперечить вишуканість цього натурального матеріалу, який з роками перетворює м’які меблі у вінтажні шедеври. Яскравим прикладом є всесвітньо відома модель дивану “Честерфілд”, що вдало пристосовується до будь-якого стилю інтер’єру. За що його і цінують.

Орієнтуючись у модних тенденціях можна без зайвих зусиль оновити свою оселю, щоб вона виглядала актуально. Досить часто для цього потрібно лише під іншим кутом поглянути на свій інтер’єр і змістити акценти, пересунувши одні елементи дизайну на перший план, а інші сховавши подалі від очей до інших часів.