Безумовно, красиві кімнатні рослини в інтер’єрі вітальні створюють затишок, очищують повітря, підтримують сприятливий мікроклімат. Але як їх правильно підібрати, щоб не створити дисонанс в дизайні? На що варто звернути увагу, щоб рослина стала прикрасою кімнати, а не виглядала чимось зайвим та недоречним?

Перш за все, варто звернути увагу на умови утримання: чи вистачатиме світла, чи підходить температура тощо. Не забувайте про стиль інтер’єра! Деякі рослини будуть ідеальним декором в будь-якому дизайні, інші – асоціюються з конкретними напрямками. Розмір вітальні та висота стелі, колір стін та кількість меблів також безпосередньо впливають на вибір живої зеленої прикраси.

Великі кімнатні рослини в інтер’єрі вітальні: правильний вибір

Якщо ви не фанат кімнатної флори, але все ж вважаєте, що без рослин житло виглядає неповноцінним, то придивіться до великих екземплярів. Пальми, фікуси й драцени вже давно адаптовані для існування у приміщеннях, і чудово переносять умови міських квартир та будинків. Одна-дві елегантні рослини у вишуканих горщиках, що гармонують з інтер’єром, будуть вас радувати щодня зеленим листям.

Красуні пальми у вітальні

Вже не перше століття пальми прикрашають наші домівки. Типові жителі тропіків та субтропіків, вони не менш комфортно почуваються в теплих просторих приміщеннях у будь-якому кліматі. Попри те, що пальми належать до трав’янистих рослин, виглядають вони як дерева. І це допомагає підкреслити висоту вітальні або зробити її візуально просторіше.

Фінікова пальма (Phoenix) знайома майже кожному. Її можна навіть самотужки виростити з кісточки, але потрібно буде запастися терпінням, щоб дочекатися, коли вона досягне висоти хоча б 1 метр. Цей різновид пальми чудово виглядатиме в класичних інтер’єрах, у вітальні в стилі англійського кантрі, та й сучасний хай-тек від такої рослини тільки виграє.

Віялоподібне листя вашингтоніі (Washingtonia filifera) або пальми Лівістона (Livistona) потребує достатнього простору, бо розростається не тільки у висоту, але і вшир. Ідеальне місце для цієї рослин – у вітальнях, виконаних у середземноморському стилі. Але і в інших інтер’єрах вона може виглядати досить гармонійно.

Ажурна хамедорея (Chamaedorea elegans) також досить універсальна пальма. Розташована біля дивана чи крісла в класичному інтер’єрі, у кутку вітальні або біля вікна вона звертатиме на себе увагу, привносячи нотку свіжості та вічного літа. Доречна не тільки для класики, але й для модерну, лофту та інших популярних сучасних стилів.

Місце для фікуса в інтер’єрі вітальні


Навряд чи знайдеться людина, яка ніколи не бачила фікуса. Найбільш відомим з цього сімейства є фікус каучуконосний (Ficus Elastica) з великим темним блискучім листям. Зараз, завдяки досягненням селекціонерів, існують сорти з двоколірним листям. Це робить рослину ще привабливішою, але для повного розкриття декоративного ефекту краще її розташовувати у вітальні із стриманою колірною гамою.

Сьогодні фаворитом серед декоративних рослин є фікус Бенджаміна (Ficus benjamina). Його можна зустріти в офісах, торгівельних центрах, житлових приміщеннях. Воно й не дивно, бо велике розмаїття сортів дає можливість підібрати деревце, яке прикрасить саме ваш інтер’єр. А влітку фікус Бенджаміна чудово розростається на свіжому повітрі на балконах, верандах, в садочку.

Крім вище названих видів, для інтер’єру вітальні підійдуть інжир (Ficus carica), фікус ліроподібний (Ficus lyrata) з красивим фігурним листям, фікус іволистяний (Ficus binnendijkii) та різні сорти драцени (Dracaena). Своїми стрункими силуетами та декоративним листям вони прикрасять вітальню, стануть таким же невід’ємним елементом дизайну як і безліч інших добре продуманих деталей.

Багатоликі Ароїдні в інтер’єрі вітальні

Сімейство Ароїдні надає багатий вибір рослин для розміщення у вітальні. Його невибагливі представники здатні задовольнити будь-які потреби: ліани, ампельні та квітучі рослини, декоративнолистяні екземпляри. Можливо, назва сімейства вам ні про що не говорить, але з його яскравими представниками ви безумовно зустрічалися не один раз у своєму житті.

Вражаюче будуть виглядати ліани, які щільно обвивають вертикальну опору. Серед них найбільш популярними можна назвати філодендрон (Philodendron hederaceum) та монстеру (Monstera). Любителям в’юнких рослин також варто звернути увагу на сциндапсус (Scindapsus) і сингоніум (Syngonium). Ампельні види не тільки дають рясні пагони, деякі їхні сорти мають цікаве забарвлення листя.

Якщо вас більше приваблюють рослини з декоративним листям, то дифенбахія (Dieffenbachia) та алоказія (Alocasia) – саме те, що потрібно. Варто врахувати, що ці рослини мають немаленькі габарити, тому у невеликій вітальні, щільно заставленій меблями, тільки додаватимуть тисняви та хаосу.

Для тих, хто переконаний, що головна прикраса кімнатної рослини – це квіти, також існують варіанти. Елегантні зантедесхія (Zantedeschia), спатіфілум (Spathiphyllum) та антуріум (Anthurium) довгий час можуть радувати своїм цвітінням. Витончений силует у поєднанні з чистими кольорами підкреслять вишуканість монохроматичного інтер’єру вітальні. Яскраві плями квітів не загубляться в сучасних інтер’єрах, в той час як у вітальнях в стилі кантрі можуть виглядати чужорідними елементами.

Невибагливі сукуленти для дизайну вітальні

Коли на догляд за рослинами зовсім немає часу або хочеться чогось незвичного, але не заморочливого, на допомогу прийдуть сукуленти. Ці дивовижні рослини вражають своїми формами і досить стійко переносять недостатню увагу з боку господарів. Останнім часом стали популярні флораріуми – рослинні композиції із сукулентів у різноманітних скляних посудинах.

Сукуленти зазвичай невеликі за розмірами, але й серед них можна знайти великі рослини. Ефектний заміокулькас (Zamioculcas), який за сучасними прикметами сприяє добробуту, в жодному разі не загубиться в інтер’єрі вітальні. Блискуче, схоже на воскове, листя чудово гармонує зі стриманим дизайном і не губиться на тлі меблів.

Квітучі рослини для декорування вітальні

Серед квітучих кімнатних рослин сьогодні найбільш популярні орхідеї (Orchidaceae). Їхні вишукані квіти – чудова знахідка для сучасних та класичних інтер’єрів. Не варто вважати, що тримати орхідею у вітальні можуть собі дозволити тільки професійні квітникарі, які можуть забезпечити особливі умови.

Деякі види цієї тендітної рослини вже дуже добре адаптовані для наших реалій. Про це свідчить, наприклад, велика кількість рясно квітучих фаленопсисів (Phalaenopsis) на підвіконнях квартир та будинків. Багата колірна палітра, великий вибір сортів дають можливість підібрати орхідею, що ідеально впишеться в дизайн вітальні.

Ще два види кімнатних рослин з виразними квітами варті того, щоб знайти для них куточок у вітальні. Це сенполії (Saintpaulia), вони ж – узамбарські фіалки, та пеларгонії (Pelargonium). Вони будуть чудовим доповненням інтер’єру вітальні у стилі кантрі, незалежно від регіональних особливостей.

Глобальне озеленення вітальні


Якщо ви фанатично любите кімнатні рослини і вас зовсім не хвилює, чи гармонують вони з інтер’єром, то можна спробувати зробити зелений куточок. Підберіть кашпо, підставки для квітів – і створіть свій власний оазіс.

А з невеликих за габаритами квітів вийде чудова вертикальна стінка: і зелені багато, і виглядає сучасно та модно. Як бачите, можна знайти варіанти на будь-який смак і розташувати ті рослини, що вже у вас є, не порушуючи задуму дизайнера.