Якщо монотонність пофарбованих стін здається надто нудною, зверніть увагу на широкоформатні панорамні шпалери. Пік популярності їх припав на XVIII століття у Франції: тоді шпалери розмальовували вручну, створюючи справжні шедеври мистецтва.

В наш час, коли наявність різноманітних технологій значно спрощує та пришвидшує отримання результату, панорамні шпалери стали різноманітнішими та доступнішими. Хоча їхня вартість значно перевершує покупку звичайних шпалер або фарби.

Чим приваблюють широкоформатні шпалери

Свій сюжет панорамних шпалер можна знайти для будь-якої кімнати та стилю інтер’єру. Від класичних живописних полотен із зображенням пасторальних пейзажів або екзотичних краєвидів Індії та інших азійських країн до реалістичних фотопанорам сучасних міст і стереоскопічних геометричних абстракцій – вибір залежить тільки від вашої фантазії та сумісності картинки з дизайном інтер’єру.

Панорамні шпалери, крім незвичайного ефекту, мають ще купу переваг. Матеріали, що використовують для їхнього виробництва, характеризуються підвищеною зносостійкістю, включно зі стійкістю до впливу вологи та ультрафіолетового проміння. Їх нескладно поклеїти власноруч і зручно доглядати. Більшість шпалер цього типу достатньо час від часу протирати вологою ганчіркою, деякі варіанти можна навіть пилососити.

Широкоформатні шпалери стануть виразним акцентом у вашому інтер’єрі, що підкреслить характер та уподобання господарів. З їхньою допомогою можна візуально розширити та продовжити простір кімнати.

Варіанти кімнат з панорамними шпалерами XXL

Більшість дизайнерів схиляється до думки, що панорамні шпалери краще використовувати у великих кімнатах. Але й для маленьких за площею приміщень можна знайти компромісний варіант.

У виборі кімнат, де краще розмістити широкоформатні шпалери, обмежень не існує. Ви можете оздобити ними як вітальню чи простору спальню, так і передпокій, кухню, ванну або дитячу кімнату. Доречність залежить лише від вибору сюжету.

Вітальня. Головна кімната вашої оселі наче створена для того, щоб її прикрасити панорамними шпалерами. Для неї найчастіше обирають більш виразні сюжети. Це може бути реалістичний пейзаж, екзотичні тропіки, міська панорама чи зображення концертних зал або галерей музею. В залежності від панівного стилю інтер’єру можна вибрати для вітальні й абстрактні малюнки або імітацію природних матеріалів (каміння, мармуру, дерев’яних чи цегляних поверхонь тощо).

Спальня. Кімната, від якої очікуєш відпочинку та відновлення сил, зазвичай прикрашається спокійними морськими або лісовими пейзажами. Але якщо вам комфортно спати поруч із зображенням похмурого підземелля або гамірного мегаполіса, то чому б і ні.

Дитяча кімната. Фантастичні та казкові сюжети – те, що частіше обирають діти. Піратські кораблі, замки, динозаври та інші тварини, улюблені герої. Головне, щоб панорамні шпалери у дитячій кімнаті не стали занадто збуджувальним чинником, щоб діти поруч з ними почувалися впевнено та комфортно.

Кухня та їдальня. Вибір сюжетів для цих кімнат не обмежується зображенням їжі. Панорамні шпалери для кухні можуть зображати цікаві пейзажі та краєвиди, абстракції та шедеври мистецького живопису. Знову ж таки, орієнтуйтесь на свої смаки та стиль інтер’єру.

Ванна кімната. Джунглі, море, небо, підводний світ – все, що сприяє розслабленню та отриманню задоволення від водних процедур.

Передпокій. Панорамні шпалери у цьому місці найчастіше зображують міські пейзажі. Але можна зупинити вибір на старих фото чи інших монохромних краєвидах.

Сучасні тенденції дизайну панорамних шпалер

Тропіки займають перше місце в дизайні інтер’єрів вже котрий рік поспіль.Це може бути й реалістичне фотозображення, й акварель або живопис.

Панорама нічного міста – дуже привабливий для багатьох сюжет. Залитий вогнями Париж або Нью-Йорк чи інший відомий мегаполіс стануть стильною родзинкою вашого інтер’єру.

Індустріальний стиль також не збирається з нами прощатися. Імітація за допомогою панорамних шпалер стін та вікон старих виробничих приміщень спростить оздоблення інтер’єру у стилі лофт.

Чорно-білі шпалери підійдуть для мінімалістських дизайнів, підкреслять стильність кімнати та естетичний смак господарів. Графічні зображення або старі фото стануть основою для стильних широкоформатних шпалер.

Цегляна стіна та інші матеріали – непоганий спосіб зменшити витрати на оформлення приміщення. А ефект від їхнього застосування буде не меншим.