Зручна робоча зона на кухні – це вільний простір і тільки найнеобхідніші речі під рукою. Згодні? Тоді давайте проаналізуємо, що з кухонного обладнання краще тримати на стільниці та поруч, а що краще прибрати якнайдалі, щоб не заважало.

Особливо ця проблема актуальна для маленьких кухонь і любителів різноманітної дрібної кухонної техніки, яка непомітно захоплює весь робочий простір.

Найбільш необхідні предмети у робочий зоні

До необхідних предметів і приладів відноситься все, що використовується щодня. Кожного разу шукати такі речі у шафах і шухлядах – тільки витрачати дорогоцінний час.

Ножі. Мало яку страву можна приготувати без застосування ножа, хіба що каші. Тому гострий і зручний ніж – предмет першої необхідності на кухні. Розміщуйте ножі у стійких підставках або на магнітних планках над стільницею.

Кухонне начиння. Лопатка чи щипці для перевертання смаженого, велика ложка для перемішування, ополоник та інші кулінарні прилади, які ви використовуєте в процесі приготування, також краще тримати поруч з робочою стільницею. Для цього згодяться спеціальні підставки, гачки та рейлінги. Кухарське начиння можна також розмістити у керамічному глечику або вазі.

Обробні дошки. Спеціальні дошки для обробки продуктів досить громіздкі й займають значне місце. Зазвичай їх ховають у навісні шафки. Але щоб кожного разу не відволікатися на пошук цього необхідного предмета, можна пару-трійку найуживаніших розташувати на поличці над робочою зоною, підвісити на рейлінги або купити підставку, де їх можна тримати у вертикальному стані.

Паперові рушники. Можливо ви не користуєтесь паперовими рушниками з власних міркувань, але їхню зручність на кухні важко заперечувати: миттєво щось витерти насухо не завжди вдається тканинними рушниками або ганчірками. Навісні пристосування для паперових рушників – найкраще рішення. Так вони завжди будуть на відстані простягнутої руки.

Сушарка для посуду. Навіть у кухнях, де є посудомийна машина, це пристосування не завадить. Особливо коли ви у процесі приготування звикли відразу мити використаний посуд чи приладдя. Вона також згодиться, якщо доводиться якийсь з приладів застосовувати для різних продуктів, наприклад, збити вінчиком окремо білки або жовтки.

Сіль і перець. Важко приготувати смачну страву без спецій і прянощів. Найбільш вживані сіль і перець не варто ховати у нетрях шаф і кухонних столів. Існує великий вибір красивих місткостей для цих приправ, тож млинки та спеціальні контейнери можуть бути ще й прикрасою кухні.

Які ще предмети можуть знадобитися у робочій зоні

Поради порадами, але орієнтуватися завжди краще на власні потреби. Тобто, якщо ви кожен ранок розпочинаєте з кави, то місце для кавоварки або кавомашини обов’язково знайдете.

Якщо на мийці не передбачено місця для мийного засобу та губок і щіток для посуду, можливо, краще виділити невелику площу для них на робочій поверхні. Або приладнати спеціальну полицю.

Ви полюбляєте експериментувати на кухні й готувати за рецептами з кулінарних книг? Тоді не зайвими будуть підставка або тримач. Схожі пристосування є й для електронних гаджетів (планшетів, електронних книг). Вони згодяться, якщо вам зручніше брати рецепти з інтернету.

Звикли, що у вас завжди на видному місці фрукти, печиво чи цукерки? Не ховайте далеко вазочку з ними.

Що може бути зайвим у робочому простору

Тут мова навіть не йдеться про предмети, яким не місце на кухні: дитячі іграшки, телефони, книжки… Чи мало що люди приносять з собою у пошуках смаколиків, а потім забувають забрати. Звернімо увагу на те, що має відношення до кулінарних процесів, але використовується не так часто.

Лідером серед зайвих предметів є дрібна побутова техніка: міксери, комбайни, тостери тощо. Якщо ви ними не користуєтесь хоча б двічі-тричі на тиждень, то краще знайти їм місце у шафі або у коморі.

Тарілки, каструлі, чашки також займають забагато місця, скорочуючи простір робочої зони.

Усілякий декор і букети чи декоративні рослини – це красиво, але краще знайти для них куточок у кухні, де вони не будуть заважати приготуванню їжі.