Переважно дизайн вікон обмежується підбором штор, які відповідають стилю приміщення. Підвіконню в таких випадках відводиться роль полички для кімнатних рослин, рідше – місця для декоративних святкових композицій. Однак і у цього куточка кімнати є нерозкриті можливості. Пропонуємо для облаштування підвіконня нові ідеї, які будуть до смаку прихильникам несподіваних рішень.

Вікно у вітальні, кухні чи дитячій кімнаті можна перетворити на затишну зону відпочинку або практичну робочу поверхню, потрібно тільки реально оцінити можливості. Найцікавіші варіанти використання підвіконня на фото у статті.

Відпочинок на підвіконні серед зручних подушок

Заманливо влаштуватися з чашкою кави або книжкою біля вікна, час від часу споглядаючи панораму міста або саду за склом. А якщо це робити ще й з максимальним комфортом… Немає нічого неможливого.

Лава, канапа або диван замість підвіконня – привабливе рішення для будь-якої кімнати. Спочатку проаналізуємо реальність виконання такого задуму:

  • висота до підвіконня повинна бути 45-50 см, а глибина його – не менше 40 см;
  • якщо ширина підвіконня близько 60 см, то висота може бути більшою, оскільки у цьому випадку без проблем можна розташуватися на сидінні;
  • коли ж ні висота, ні глибина не сприяють реалізації ідеї, то можна підвіконня прибрати та прилаштувати диван безпосередньо впритул до вікна.

Влаштовуючи куточок відпочинку на підвіконні, варто потурбуватися про безпеку: перевірити чи немає протягів, унеможливити самостійне відкривання вікон маленькими дітьми. Якщо під вікном є радіатор опалення, то не потрібно його закривати шафками або панелями й тим порушувати природну циркуляцію повітря. Краще перенести трохи далі на стіну, або, взагалі, зробити “теплу підлогу”.

Щоб на такому підвіконні було зручніше читати книжку, пити каву чи просто мріяти, можна покласти невеликий матрац та додати декоративних подушок. Обирати для цього контрастні з основним дизайном кольори або ж дотримуватися заданої стилістики – ваша особиста справа.

У вітальні або спальні краще буде підтримати загальне оформлення. А от у дитячій кімнаті можна дати волю фантазії, тим більше, що дитина все одно буде тримати там ті подушки, плед або іграшки, які є улюбленими саме в цей конкретний момент.

Широке підвіконня можна навіть не модернізувати. На ньому буде зручно сидіти, якщо підстелити пухнасту ковдру зі штучного хутра та додати подушку.

Шафки та полички поруч з підвіконням – нові ідеї для зберігання

Якщо на підвіконні вже є таке зручне сидіння, то хочеться ще більше комфорту. Навіщо кудись йти за новою книжкою, коли можна простягти руку до поличок, які розташовані по периметру вікна?

Полички бібліотеки можна розмістити з обох боків або тільки з одного. Можна обмежитися невеличким стелажем знизу підвіконня. Головне, щоб вам було зручно.

Поміж іншого, простір біля підвіконня можна використати для створення практичних рішень для зберігання. Під сидінням-підвіконням можна розмістити зручний комод з висувними шухлядами, в які можна складати речі, непотрібні зараз, або використовувати його для зберігання пледу та додаткових подушок.

Полиці знизу підвіконня можна залишити відкритими та наповнити їх декоративними дрібничками, розставити там дитячі іграшки тощо.

Варіанти використання підвіконня на кухні

Підвіконня-сидіння – гарна ідея не тільки для житлових кімнат, в кухні воно також буде виглядати доречно. Особливо, якщо навпроти поставити стіл та стільці, то вийде затишний куточок для чаювання у родинному колі або компанії друзів.

Раціональне використання кухонного простору народило ще один модний бренд: суміщення підвіконня з робочою стільницею, в яку вмонтована мийка. Тут, перш за все, потрібно урахувати складність робіт з підключення до водогону. Якщо це не проблема, то у вас є шанс готувати на ідеальній кухні. Підвіконня-мийка приваблює можливістю поєднувати миття посуду зі спогляданням природи у вікні. Та й електрика буде споживатися економніше, оскільки вдень біля вікна достатньо природного світла.

Підвіконня-барна стійка – ще одна чудова знахідка для сучасного інтер’єру кухні. Для цього не потрібно занадто великого і низького вікна, та й проблема з радіаторами опалення не виникає.

Використання підвіконня у якості письмового столу

Кабінет або дитяча кімната дуже часто займають невелику площу, і доводиться чимось жертвувати, щоб вони виконували свої функції. Можна значно зекономити простір, якщо під письмовий стіл підлаштувати підвіконня.

Для зручності під час письма, малювання або роботи за комп’ютером стіл-підвіконня повинен бути висотою не менше ніж 75 см. А щоб ноги не впиралися у стіну і можна було розмістити все потрібне для роботи, включаючи й настільну лампу, глибина поверхні не може бути меншою за 50 см.

Така ідея письмового стола сподобається і дорослим, і дітям. Зручно, комфортно, а якщо втомився, то можна поспостерігати за життям за вікном.

І декілька слів про штори

Для вікон з модернізованим підвіконням не варто підбирати довгі штори, вони будуть тільки заважати. Кращим варіантом стануть римські штори або жалюзі.