Якщо ваша квартира чи будинок не можуть похвалитися просторими приміщеннями, то проблема раціонального використання кожного сантиметру площі відома вам з власного досвіду. Але це не причина для відчаю. Правильний підхід до облаштування маленьких кімнат дозволить створити комфорт та затишок на доступних квадратних метрах.

Правильні меблі – запорука функціонального використання простору

Далеко не завжди типові меблі, що пропонуються виробниками, будуть прийнятним варіантом для маленької кімнати. Стандартні конструкції не враховують особливостей невеликих приміщень й не дозволяють ефективно використовувати незначну за розмірами площу. Тому одним з практичних рішень стане замовлення меблів, розміри та функціональність яких будуть ідеальними саме для вашої оселі. І, як показує практика, вартість виготовлених за індивідуальними розмірами меблів співрозмірна (а то й менше) з ціною готових пропозицій.

Також варто звернути увагу на багатофункціональні меблі та на трансформери: диван-ліжко чи ліжко, яке прибирається до шафи, меблі з додатковою функцією зберігання (ящиками, кошиками тощо). Непогано оптимізують простір складані стільці та столики, які можна використовувати в маленьких кухнях. У маленьких кімнатах краще відмовитися від громіздких шаф та комодів, віддавши перевагу більш функціональним шафам-купе.

Чим більше світла, тим просторіше

Добре освітлена кімната здається просторою, в ній зникає відчуття тисняви та дискомфорту. Переконайтеся, що меблі не перешкоджають надходженню природного світла до приміщення. Якщо ж така тенденція спостерігається, то краще замислитися над перестановкою.

Фахівці рекомендують не обмежуватися тільки люстрою у невеликих кімнатах, а використовувати комплексне штучне освітлення. Бра, торшери, світлодіодні точкові світильники – вибір великий. Розташуйте освітлювальні прилади так, щоб забезпечити досить світла в кожному важливому місці: над столом, біля ліжка, в робочій зоні тощо. Відсутність темних закутків візуально збільшить корисну площу.

“Ні!” зайвому декору

Наявність в інтер’єрі маленької кімнати великої кількості декоративних аксесуарів візуально дробить простір і звужує приміщення. Замість купи дрібних сувенірів краще прикрасити оселю однією-двома статуетками, букетом квітів у виразній вазі чи ефектною кімнатною рослиною середнього розміру.

Спокійна колірна палітра для об’єднавчого ефекту

Як би інколи не хотілося використати вибухові яскраві чи вагомі темні кольори для дизайну маленького приміщення, все ж краще зупинитися на пастельній або нейтральній палітрі. Монохроматичний інтер’єр бежевих, білих або сірих відтінків дасть те відчуття затишку та спокою, котре ми очікуємо від дому. Ніжні пастельні тони не втомлюють очей та візуально збільшують кімнату.

Спокійної колірної палітри варто дотримуватися не тільки в оформленні стін, стелі, підлоги та дверей. Меблі, текстиль та інші аксесуари споріднених відтінків допоможуть створити єдиний колірний простір, що підкреслить цілісність інтер’єру.

Найпрактичніші стилі інтер’єру для оформлення маленьких приміщень

Навіть якщо вас дуже приваблює розкішний палацовий стиль, погодьтеся, що в маленькій кімнаті вся ця розкіш виглядатиме трохи безглуздо. Практичний контемпорарі, лаконічний мінімалізм чи спокійний скандинавський стиль – те, що потрібно для невеликої площі. Нейтральна палітра, функціональні меблі та відсутність надлишкового декору характеризують інтер’єри, оформлені в запропонованих стилях.

Дотримання рекомендованих правил зовсім не говорить, що ваша оселя буде схожа на сотні подібних. Обирайте для дизайну улюблені кольори, підлаштовуйте кожен куточок під власні потреби, створюйте індивідуальність за допомогою декоративних аксесуарів – і навіть у маленькому приміщенні ви будете почуватися комфортно.