Можна впевнено стверджувати, що стиль контемпорарі відомий майже всім. Проте не усі здогадуються, що перед ними – саме він. Яскравим прикладом можуть бути більшість сучасних квартир.

В часи після Другої світової, коли економічна криза охопила майже весь світ, люди почали оформлювати свої оселі меблями та текстилем масового виробництва. Разом з цим, вони намагалися зберегти як можна більше вільного простору та не перевантажували інтер’єр зайвим декором. Так поступово вимальовувалися основні риси сучасного інтер’єру.

В стилі контемпорарі гармонійно поєднуються затишок скандинавського дизайну, лаконічна елегантність мінімалізму та функціональність конструктивізму. Спокійний і ненав’язливий контемпорарі формує сучасний простір, зручний для повсякденного життя. Елементи класики, модерну, романтизму чи етніки органічно доповнюють стриманий інтер’єр.

Стиль контемпорарі: базові принципи

Цей стиль обирають люди, які полюбляють оновлювати інтер’єр, адже він не вимагає значних витрат на ексклюзивні декори, антикварні меблі чи дизайнерські килими. Контемпорарі – це втілення зручності, простоти та функціональності.

Лінії та форми: практична геометрія простору

Сучасна квартира в багатоповерхівці – ідеальне місце для створення інтер’єру в стилі контемпорарі. Хоча це зовсім не заперечує його прийнятність для облаштування будинків або офісних приміщень. Пропорційні лінії, чіткі форми сучасних меблів та техніки легко компонуються в не перевантажених надмірним декором кімнатах.

Функціональні недорогі оздоблювальні матеріали з гладкою однотонною або натуральною текстурою стануть чудовим фоном для стильного дизайну. Фарба або шпалери зі стриманим орнаментом – для стін, натуральне дерево або ламінат – для підлоги. Усі засоби, що допомагають створити враження світлого та вільного простору, активно використовуються для підкреслення стилю.

Функціональність у кожній деталі

Помпезні меблі з різьбленням та позолотою, багатошарові штори з рюшами та бантиками – це все не для стилю контемпорарі. Гасло сучасного дизайну: кожна річ повинна займати як можна менше місця й приносити максимальну користь. Тому різноманітні модульні меблі та трансформери ідеально підійдуть для інтер’єру навіть малогабаритних квартир.

Отже, закриті шафи з безліччю полиць та шухляд, стелажі та інші вбудовані конструкції дозволять практично використовувати простір. В інтер’єрі контемпорарі вітаються дивани та крісла, які можна розкласти, трансформувати у спальне місце. Чудова знахідка для стилю – компактні розкладні столи.

Стиль контемпорарі в інтер’єрі – універсальні кольори

Для інтер’єру в стилі контемпорарі не існує жорстких правил у виборі кольору. Але найорганічніше сприймаються світлі та нейтральні відтінки стін, підлоги та стелі, на тлі яких більш виграшно будуть виглядати яскраві аксесуари або меблі. Бежеві, білі, сірі або пісочні кольори створять комфортну атмосферу для роботи та відпочинку.

Обираючи меблі, віддавайте перевагу монохромним, а не строкатим колірним композиціям. Темні тони синього, шляхетний графітовий, загадковий болотний, усі відтінки деревини доповнять універсальний інтер’єр.

Яскраві насичені кольори декоративних акцентів пожвавлять дизайн, привнесуть краплю бадьорості та позитиву. Такими деталями можуть бути покривала, декоративні вази, картини або килими.

Як створити інтер’єр контемпорарі у власній оселі

Що не говоріть, а сучасний дизайн у стилі контемпорарі виглядає заманливим. Орієнтуючись на власні смаки та дотримуючись базових принципів, можна створити затишний та практичний інтер’єр без витрат на ексклюзивні матеріали. І зробити його можна у будь-якому житлі.

Зонування простору

Стиль контемпорарі створює чудові можливості для функціонального зонування простору власникам квартир-студій, прихильникам об’єднання кухні та вітальні або тим, хто вимушений облаштовувати робоче місце у спальні. Позначення різних зон потрібно робити досить обережно, використовуючи для цього скоріше візуальні прийоми (кольори, світло, матеріали), ніж фізичні роздільники (перегородки, ширми тощо).

Наприклад, розмежувати вітальню та кухню можна за допомогою різних матеріалів для підлоги: плиткою або ламінатом викласти кухонну частину, а для зони відпочинку використати дошки або паркет. Робоче місце у спальні можна виділити додатковим освітленням, на декілька тонів світлішим фарбуванням стін або незначним підняттям підлоги. Ну і не варто нехтувати зонуванням за допомогою розставлення меблів.

Освітлення в стилі контемпорарі

Повноцінність інтер’єру багато в чому залежить від правильного освітлення. Практичне поєднання природного світла зі штучним допоможе зберегти відчуття простору.

За наявності великих вікон, здатних забезпечити повноцінним освітленням вдень, варто утриматися від бажання завісити їх шторами зі щільних тканин. Краще підібрати варіант з легкими прозорими гардинами, рулонними шторами або жалюзі.

Для штучного освітлення в невеликій кімнаті може вистачити однієї люстри, розташованої в геометричному центрі стелі. Для зонування простору додатково використовують підвісні світильники, бра, торшери, світлодіодне підсвічування окремих куточків.

Освітлювальні прилади для стилю контемпорарі мають чіткі геометричні форми, сучасний дизайн. Допускаються й фантазійні моделі, за виключенням занадто вираженої помпезної декоративності ампіру, бароко або рококо.

Декор в дизайні стилю контемпорарі

Декоративні аксесуари в інтер’єрі дозволяють підкреслити індивідуальний характер оселі. Це ті деталі, які сигналізують, що ти повернувся додому. Тому важливо їх підібрати в такий спосіб, щоб ваша оселя відрізнялася від інших, де для створення інтер’єру були використані схожі меблі та матеріали.

Спокійну врівноважену атмосферу контемпорарі розбавляють та доповнюють яскравими деталями. В ній не будуть виглядати зайвими етнічні килими та покривала, декоративні подушки, органічно вплетуться в інтер’єр дерев’яні кавові столики в стилі кантрі або сучасні чи класичні картини з олійним живописом. Стіни також можна прикрасити цікавою добіркою родинних світлин або фото з пейзажами тощо.

Якщо загальна нейтральна палітра стилю вас повністю влаштовує, і не виникає бажання додати чогось яскравого, то можна оживити інтер’єр декоративними кімнатними рослинами. Для вітальні обирайте поодинокі великі екземпляри, для кухні або спальні – невеликі компактні рослини з квітами, декоративним листям або невибагливі сукуленти.

Як бачите, стиль контемпорарі в інтер’єрі відкриває безліч можливостей створити затишне житло за допомогою доступних меблів і сучасних матеріалів. До того ж можна зберегти вільний простір, правильно спланувати освітлення та підкреслити свій смак декоративними деталями. Іми впевнені, ви щоразу будете з радістю повертатися до своєї домівки з роботи або прогулянки, з відпустки або відрядження. Адже інтер’єр в стилі контемпорарі – це не гонка за наймоднішими тенденціями, а комфорт і затишок для кожної конкретної людини.